Blíži sa začiatok výstavby kruhovej križovatky. Známy je jej zhotoviteľ i termín odovzdania staveniska

Začiatok výstavby kruhovej križovatky na Sobôtke v Rimavskej Sobote sa blíži. Jej zhotoviteľom bude spoločnosť OHLA ŽS, ktorá má sídlo v Brne. Na Slovensku má organizačnú zložku. Na základe výsledkov verejného obstarávania s ňou podpísala Slovenská správa ciest zmluvu o dielo, ktorá sa týka uskutočnenia stavebných prác v súvislosti s rekonštrukciou križovatky ciest I/16, I/72 a II/531.

„Nevyhovujúci technický stav súčasnej križovatky, ktorý sa bude do budúcnosti ďalej zhoršovať, viedol k novému technickému návrhu križovatky. Posúdený bol technický návrh križovatky ako turbo – okružnej, ktorý sa javí ako najvhodnejšie riešenie aj do ďalekej budúcnosti,“ uvádza sa v predmete zmluvy. Zazmluvnená cena je 3 828 000 eur s DPH a lehota výstavby 12 mesiacov. Zmluva nadobudla účinnosť 17. júna. Medzi subdodávateľmi figuruje aj spoločnosť STRABAG.

Ako pre vobraze.sk uviedol hovorca Slovenskej správy ciest Martin Guzi, do verejného obstarávania sa prihlásilo päť uchádzačov. „Stavenisko bude odovzdané v piatok 23. júna a následne na základe výzvy stavebného dozoru sa začnú práce,“ dodal s tým, že do lehoty dvanásť mesiacov sa nezapočítava doba prerušenia prác.

Hovorca Guzi vlani uviedol, že stavba bude spolufinancovaná zo zdrojov EÚ. Na Sobôtke pribudne v rámci rekonštrukcie aj protihluková stena i priechod pre chodcov.

Zdroj: vobraze.sk