V Hnúšti otvoria kúpalisko. Ceny sa nemenia a novinkou sú tienidlá i obnovená filtrácia

Letné kúpalisko mesta Hnúšťa privíta prvých návštevníkov už v piatok 23. júna. K dispozícii bude 25-metrový rekreačný bazén i bazén so šmykľavkou pre deti. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Igor Daňko, kúpalisko je pripravené na letnú sezónu a návštevníci budú môcť využívať služby od rána. Plavčíkov majú dostatok – desať. „Aby sme vedeli pokryť všetky služby,“ hovorí a dodáva, že plavčíci budú pracovať pri dvoch bazénoch na dve zmeny, dopoludnia a popoludní. Novinkou podľa riaditeľa sú tieniace plachty.

„Ceny ostávajú také isté, ako minulý rok,“ povedal Daňko. Spomenul, že na pokladni bolo vyrobené nové pokladničné okienko, vymaľované boli aj priestory toaliet a šatní, miestnosti prvej pomoci, ako aj plavčíka miestnosť. Pred sezónou podľa neho vymenili piesok vo filtrácii, čím by sa mala výrazne zlepšiť kvalita vody. Opravené boli aj elektromotory na filtrácii či dávkovanie chlóru.

Areál pracovníci TS Hnúšťa očistili od náletových drevín i napadnutých starých stromov a vysadili nových približne 70 kusov tují i štyri borovice. V areáli kúpaliska si návštevníci môžu zahrať aj plážový volejbal, zábavné kolky a stolný tenis.

Zdroj: vobraze.sk, foto: hnusta.sk