Výletným vláčikom na Kurinec. Je to zážitok

To, že z Rimavskej Soboty na Kurinec premáva turistický autovláčik, už určite väčšina z vás vie. Okúsili ste však, aké to je, viesť sa ním? Zažili ste vietor vo vlasoch a zimomriavky po tele? Ak nie, budeme sa vás snažiť presvedčiť, aby ste tak urobili. Ak ste to vyskúšali, neváhajte si to zopakovať.

V utorok 3. augusta sme na Sídlisku Západ za slnečného popoludnia nasadli na výletnú mašinu. Pocit exotického zážitku ako z rozprávky dotvárali plne obsadené sedadlá a veselá nálada. Po tom, ako sme sa pomotali uličkami mesta a nabrali všetkých výletníkov, sme konečne zamierili do cieľovej destinácie, teda rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Nadšené výkriky detí, radostné vravy cestujúcich i príjemne zelené okolie nás sprevádzalo celou cestou.

Na Kurinec sme dorazili približne o 20 minút. Ako pre vobraze.sk povedal vodič vláčika Jozef Rybár, v rekreačnej oblasti nuda nehrozí. Prezradil, že denne príde vláčikom navštíviť Kurinec najmenej 150 ľudí, medzi nimi aj turisti zo zahraničia. „Záujem turistov záleží hlavne od počasia,“ podotkol Rybár.

Vodičom vláčika je podľa jeho slov už štyri roky a stretol sa i s mnohými zahraničnými turistami prichádzajúcimi za rodinnou rekreáciou. „Veľmi radi sa sem vracajú najmä Rakúšania, čo ma osobne veľmi prekvapilo.“ Dôvody ich opakovaného záujmu tento skúsený vodič rýchlo ozrejmil: „Vraj, kde inde v Európe nájdu na jednom mieste termálnu vodu, jazero, studený bazén i detské atrakcie, všetko v jednom? Keď má niekto rád rybárčenie, môže ísť na ryby, keď sa chcú deti člnkovať, môžu sa člnkovať, a keď potrebujete zregenerovať, môžete ísť do termálnej vody.“ Ba čo viac, pre tých, čo by tu chceli nejaký čas pobudnúť, Kurinec ponúka množstvo ubytovacích kapacít alebo možnosť kempovania v jednom z top kempingových rekreačných zariadení na Slovensku.

Výletný autovláčik absolvoval svoju premiéru na Kurinec a späť v roku 2015, má tri určené trasy. Odveziete sa ním zadarmo.

Ak budete chcieť počas horúcich letných dní ponúknuť svojim najbližším nezabudnuteľný zážitok, neváhajte nastúpiť na „Rimavskosobotský expres“, ktorý vás dopraví do úplne iného „sveta“, len pár kilometrov od mesta.

Zdroj: Tereza Nemcová, vobraze.sk, rimavskasobota.sk

FOTO: Prvý víkend boli na kúpaliskách stovky ľudí – V obraze
FOTOreportáž: Kurinecký les – čarovné miesto – V obraze
Medzi plavčíkmi na Kurinci budú tri ženy. Pribudnú aj paddleboardy – V obraze
Turizmus a atrakcie – V obraze