FOTO: Prvý víkend boli na kúpaliskách stovky ľudí

Slnečné počasie a rastúce teploty prilákali k bazénom a prírodným kúpaliskám stovky ľudí. Už v piatok otvorili kúpalisko v Prírodných jódových kúpeľoch v Číži. Počas soboty tam prišlo okolo 200 návštevníkov a dnes ich je tam okolo 60. Oproti včerajšku fúka ale silnejší vietor. Podľa informácií z recepcie kúpeľov, majú povolenú kapacitu 30 percent, čo predstavuje okolo 255 návštevníkov.

Najteplejšiu oblasť na Slovensku s prídodnou vodnou plochou na Teplom Vrchu navštívilo tiež primerane ľudí.

Podľa slov Tibora Oštroma, ktorý prevádzkuje veľký areál Ormet, bol štart podobný ako po minulé roky. „Jedno z kempingových miest je takmer plné, nahlásení ľudia prišli a ešte čakáme ďalších,“ povedal spokojne Oštrom. Voda má 23 stupňov Celzia a návštevníci sa okrem kúpania môžu zabaviť aj na ihrisku, či tobogane, ktorý má byť tiež sprevádzkovaný v najbližšej dobe. Pribudne aj skákací hrad a detské autíčka. Na Teplom Vrchu je aj bývalé školiace zariadenie Drieňok, kde sezónu otvoria 15. júna. Počas víkendu ho však využívalo na regeneráciu viacero cyklistov, ktorí prišli na víkendové cyklistické preteky.

Najbližšie k Rimavskej Sobote je rekreačný areál Kurinec Zelená voda. Okrem vodnej nádrže boli na začiatku sezóny, včera, sprístupnené aj viaceré bazény s termálnou i pitnou vodou. Ako pre vobraze.sk uviedol Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta, v priebehu soboty prišlo okolo 600 návštevníkov. „Boli na kúpalisku a aj v kempingu, takže ten prvý deň dopadol dobre,“ povedal Slanina a dodal, že je to celkom dobré, kedže počasie nie je úplne tip-top a aj dnes už fúka vietor. Túto sezónu vynovili pracovníci TSM okolie bazénu s pitnou vodou a pribudli aj kontajnerové toalety. Na jazere je možnosť člnkovania, vodných bicyklov či paddleboardovania. Novinkou tento rok je aj nový, osibitný vstup pre karavany do stanového tábora.

Zdroj: vobraze.sk