FOTOreportáž: Kurinecký les – čarovné miesto

Kurinecký les a jeho chodníčky neďaleko Rimavskej Soboty ponúkajú viacero možností na prechádzky, beh alebo cyklistiku. Napriek tomu tam pravidelne chodieva len pár nadšencov. Viacerí ľudia nám povedali, že toto miesto je čarovné a skôr tu stretnete srnku, bažanta či diviaka, ako veľa ľudí. Väčšinou sa najviac sústredia pri vodnej nádrži, ktorá ponúka kúpanie a oddych.

V lese smerom na Gemerček či bývalé rekreačné zariadenie Oáza, kde už iba pozorné oko spozná základy budovy či bazénu, je viacero okruhov. Vďaka dobrovoľníkom sú už niekoľko rokov označené C1, C2, C3 (Podieľali sa na tom Imro Kopec, Martin Nvoška, aj nebohý Viktor Belan, ktorý bol iniciátorom. pozn, red). Okrem nich tam vedie aj klasické turistické značenie. Dostanete sa nad Gemerček či na Dúžavu alebo na Mojín.

V týchto teplejších dňoch sa les začína viac prebúdzať a ponúka tieň i čerstvý vzduch. Nezabudnite však na repelent proti komárom aj kiešťom, ktoré v tejto lokalite patria k dlhodobým obyvateľom. Prinášame pár fotiek a veríme, že ste si užili včerajší Svetový deň životného prostredia (UNEP).

Súčasťou lesa je aj Kurinecká dubina, ktorá je chránenou prírodnou rezerváciou. Dôvodom je ochrana porastu starých dubov letných v Rimavskej kotline, predstavujúcich hniezdiská chránených druhov vtákov. Fotogaléria bola rozšírená aj o pár záberov na tieto krásne a staré duby.