Medzi plavčíkmi na Kurinci budú tri ženy. Pribudnú aj paddleboardy

Počty plavčíkov, ktorí budú túto sezónu dohliadať na bezpečnosť kúpajúcich sa na Kurinci, boli naplnené. Záujem bol dokonca vyšší, ako počet prijatých, takže si mohli vyberať. „Už sme obsadení,“ povedal pre vobraze.sk vedúci športových a rekreačných zariadení Technických služieb mesta Jozef Slanina. Ako pripomenul, spolu budú mať 12 plavčíkov, z čoho sú tri ženy. Slúžiť budú na dve smeny, v každej by tak mala byť aspoň jedna plavčíčka. „Pribudli aj noví plavčíci, ale viac ako polovica sú takí, ktorí už vlani u nás slúžili,“ podotkol. Počet plavčíkov vychádza podľa Slaninu z vyhlášky a na každom mieste vodnej plochy má byť jeden plavčík. „Je smerodajná,“ hovorí Slanina a upozorňuje na dodržiavanie používania napríklad toboganu deťmi podľa vekových hraníc.

„Užívateľ si prečíta návod na použitie tobogánu, kde je to jasne napísané, ktorí ľudia ho môžu používať. Dopadový bazén je potom už ošetrený plavčíkom,“ skonštatoval. Pozrite si, ako vyzerá kúpalisko pred otvorením. Fotoreportáž – Kurinec je pripravený na sezónu. Všíma si ho čoraz viac ľudí – V obraze

Sezóna v rekreačnej oblasti Kurinec Zelená voda pri Rimavskej Sobote začne v sobotu. Už tento piatok bude uzatvorený priechod v kúpaliskovej časti jazera ako po minulé roky. „Pracovníci TSM odstránia plot a pokosia. Pláž potom bude uzavretá až do konca sezóny,“ podotkol Slanina.

K počtu návštevníkov, ktorí môžu navštíviť kúpalisko Slanina uviedol, že sa riadia protipandemickými opatreniami. „Sme oranžový okres. Podľa vyhlášky je tam teda úprava 30 percent kapacity umelého kúpaliska, čo predstavuje okolo 450 ľudí,“ podotkol. Nakoľko je v areáli aj prírodné kúpalisko, tak pri jazere na základe odporúčaní pracovníkov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva je nastavený limit na 15 metrov štvorcových na jednu osobu. „Keď sú rodina, tak tá bunka môže byť v tom jednom priestore,“ dodal Slanina.

Člnky a vodné bicykle boli podľa Slaninu prekontrolované a obnovené. „Zapožičať si ich budú môcť aj ľudia, ktorí neprídu z kúpaliska. Je tam osobitný vchod. Tento rok sme zakúpili aj dva nové profesionálne paddleboardy,“ avizuje Slanina. Zároveň dodal, že medzi kempingom a športovým areálom urobili bráničku, aby užívatelia kempingu nemuseli chodiť dookola areálu. „Nachádza sa pri ihrisku plážového volejbalu a kontrolovaná bude videovrátnikom,“ uzavrel.

Zdroj: vobraze.sk