Najstarší bazén na Kurinci bude mať novú technológiu

Foto 25-metrového bazénu s pitnou vodou na Kurinci s novou fóliou a vydláždeným okolím

Najstarší bazén v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote bude mať novú technológiu. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, ide o technológiu na úpravu a filtráciu vody. Pracovníci TSM začali s prípravou areálu na letnú sezónu a počas daždivých dní aj s odstránením práve starej technológie.

Strojovňa sa nachádza približne pod polovicou budovy nachádzajúcej sa vedľa 25-metrového bazénu a už je prázdna. „Boli to vyše štyridsaťročné veci, odkedy je tam vlastne bazén s pitnou vodou. Starú technológiu sme museli vyrezať, aby sme ju vedeli vybrať. Išlo o veľké nádrže, ktoré neprešli cez dvere. Piesok vo filtroch bol starý, obrúsený a filtrácia nebola taká účinná. Čerpadlá sa kazili a už sme išli len s tými, čo bolo v rezerve. Tie sme už nemali ani čím nahradiť,“ povedal Barto.

Spomenul, že priestory sú už pripravené na inštaláciu novej technológie a stihnúť to chcú pred začatím novej sezóny v júni. Práce bude realizovať firma, ktorá aj doteraz robila filtračné zariadenie. Financované budú z rozpočtu. „Sú na to vyčlenené financie vo výške asi 27-tisíc eur. Žiadal som to, je to plánovaná akcia,“ hovorí a dodáva, že sa aj v minulej sezóne obávali pokazenia filtrácie.

Minulý rok dostal 25-metrový bazén s pitnou vodou novú fóliu a rok predtým bolo vynovené aj jeho okolie slúžiace na opaľovanie. Po dokončení technológie z pohľadu riaditeľa TSM bude najnutnejšie dokončiť sociálne zariadenia, sprchy a toalety. Na sezónu tam nosia unimobuku s prenosnými toaletami. „Začali sme ich stavať pred rokmi v dolnej časti areálu. Vykopali sme základy, napojili sme to na kanalizáciu, vodu, ale potom neboli na to poslancami odsúhlasené financie,“ dodal. V budúcnosti by bol rád, ak by boli bufety murované, jednoliate a vo vlastníctve mesta. V súčasnosti sú tam rôzne stánky, ktoré sú vlastníctvom prevádzkárov a platia mestu nájom.

V areáli Kurinca sú aj bazény napúšťané vodou z geotermálneho vrtu, detský bazén i tobogán. Samospráva tu plánuje investovať do ďalšieho bazénu s vlnobitím. Poslanci mestského zastupiteľstva za týmto účelom odsúhlasili prijatie úveru vo výške 1 440 000 eur. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie a uchádzači môžu svoje ponuky predkladať do 24. apríla.

Zdroj: vobraze.sk