Na Kurinci je priebežne so sezónou spokojnosť, obzvlášť s kempingom + foto

S návštevnosťou v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda vládne spokojnosť, obzvlášť s využívaním kempingu. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Rimavská Sobota Tibor Barto, kemping je využitý na 100 percent.

„Aj cez týždeň, nielen cez víkendy. Dokonca aj keď tento týždeň bolo slabšie počasie a kúpalisko trochu pokleslo, tak v kempingu sme mali denný príjem okolo 1800 eur, aj keď pršalo,“ priblížil situáciu Barto. Podľa jeho slov postrehol v televízii rozhovory o vyťaženosti niektorých kempingov okolo Senca či na severe Slovenska, že majú vyťaženosť na 40 percent. „Ale ja môžem povedať, že sme vyťažení na 100 percent. Som veľmi rád a pritom sme vlani trikrát rozširovali už priestory kempingu. Už neviem, kam ďalej by sme sa rozšírili,“ podotkol s úsmevom.

Konkrétnejšie čísla k návštevnosti Kurinca prisľúbil v septembri. „Zatiaľ je to dobré, aj keď tento týždeň bol na kúpalisku slabší kvôli počasiu,“ hovorí Barto a dodáva, že zvýšená návštevnosť sa odzrkadlila aj na využití susedného športového areálu za plotom, kde zmenili tento rok prístup a otvorili ho smerom ku tenisovým kurtom.

„V našom spádovom území RÚVZ Rimavská Sobota sú všetky kúpaliská spustené do prevádzky. Ani väčšie problémy neboli zatiaľ zaznamenané, čo sa týka kvality vody ani prevádzkovania samotného. Čo sa týka kvality vody, tak dobre nám vychádza aj voda na Kurinci. Výborná kvalita vody je na Teplom Vrchu, kde sú aj medúzy,“ povedala pre vobraze.sk Denisa Čonková, poverená vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote. Voda v jazere na Kurinci je podľa Čonkovej typická svojou farbou, pretože tam prevažujú riasy, čo spôsobuje stále zafarbenie. „Každý ten ekosystém sa však správa sebestačne,“ uzavrela.

Na Kurinec premáva aj výletný autovláčik. Viac o ňom sa dozviete v článku, ktorý sme vám priniesli nedávno.

Zdroj: vobraze.sk

Výletným vláčikom na Kurinec. Je to zážitok – V obraze

Na Teplom Vrchu plávajú maličké medúzy + foto – V obraze