Teploty sa zvyšujú. Kurinec je lákadlom pre návštevníkov 

Rekreačná oblasť Zelená voda na Kurinci pri Rimavskej Sobote je lákadlom pre návštevníkov aj v tejto letnej sezóne. Meteorológovia avizujú horúci víkend. K dispozícii sú bazény s termálnou aj pitnou vodou. V prevádzke vo vyhradených časoch je aj tobogan. Návštevníci pribúdajú od začiatku týždňa aj v kempingu. Len v priebehu štvrtka ich do stanového tábora prišlo okolo 160, začiatkom týždňa ich prišlo okolo 200. „Návštevnosť je dobrá. Kemping je plný, striedajú sa pekne ľudia,“ hovorí riaditeľ TSM Tibor Barto a na poludnie dodáva, že nejaké to voľné miesto na stanovanie sa však stále nájde. 

Minulý týždeň bolo v stanovom tábore rušnejšie. Stretnutie tam mali priaznivci trabantov. Prichádzali od stredy a boli až do víkendu. Po večeroch hrala živá hudba a ako nám potvrdili návštevníci z Rimavskej Soboty, atmosféra tam bola dobrá a prišlo ich viac ako vlani. Na stretnutí odznela už tradičná záverečná „trabanťácku hymna-Csilagot“. Atmosféru v campingu zachytil kamerou Ján Alberty. Pozrieť si nu môžete tu.

Podľa Barta majú za sebou už aj veľké stretnutie karavanistov, ktoré sa konalo ešte v úvode letnej sezóny. 

Na Kurinci je aj jazero a návštevníci môžu využiť aj športový areál. Otváracie hodiny sú od začiatku augusta skrátené. Areál kúpaliska je otvorený o hodinu kratšie, čiže do 19-tej hodiny. Na Kurinec premáva z Rimavskej Soboty bezplatne výletný vláčik. 

Výletný vláčik jazdí na naftu

Zdroj: vobraze.sk