Martin Zounar je milovníkom halušiek. Do R. Soboty prišiel s dvomi veľkými psami

V uliciach Rimavskej Soboty v týchto dňoch môžete stretnúť známeho českého herca Martina Zounara. Prišiel sem na dovolenku, aj keď mal z prechodu cez hranice obavy kvôli medializovaným opatreniam. Ako sám povedal, na Slovensko sa dostal bez problémov a colníci ho nechali voľne prejsť takmer bez povšimnutia. „Pripravoval som si papiere, očkovanie a nič nekontrolovali,“ hovorí Zounar.

V Rimavskej Sobote je od pondelka. Za svoj najväčší koníček považuje varenie, ktoré považuje za rozkoš a potom motorky, či malé benzínové autíčka. Rád chodí aj kempovať. Zo slovenských jedál má rád bryndzové halušky. „Zbožňujem ich a myslím si, že je to celkovo moje najobľúbenejšie jedlo,“ povedal pre vobraze.sk Martin Zounar, český herec, ktorý sa preslávil v úlohe mladého vojaka Tomáša v seriáli Chlapci a chlapi. Je však aj stálicou nekonečných seriálov ako Rodinné putá či Veľmi krehké vzťahy, kde si zahral doktora.

Ako ďalej uviedol, bol na rimavskosobotskom cintoríne pri hrobe svojej mamy a voľný čas trávi na Kurinci či na prechádzkach so svojimi veľkými psami. Doga Limpy je jeho, Cane corso Fik je pes jeho priateľky. „Väčšinou ráno alebo podvečer, lebo nerád trápim zvieratá v tomto teple. Aj v aute mám klimatizáciu počas cestovania. Chodíme tu do lesa a sme v tieni,“ povedal Martin Zounar.

Martin Zounar na návšteve u Ladislava Drobného a jeho manželky Ireny Drobnej, ktorá bola spolužiačkou na gymnáziu s jeho mamou a dlhé roky sa navštevovali. Ladislav Drobný ich pritom učil.

Podľa jeho slov čaká ešte na svoju partnerku a dcéru, čas zatiaľ trávi so svojou veľmi dobrou známou, životnou kamarátkou, Jarmilou Drobnou a jej manželom. Boli pozrieť aj jej rodičov. „Naše mamy chodili spolu do gymnázia,“ vysvetľuje známy herec dlhoročné prepojenie ich rodín. Medzi veľmi dobrých známych, ku ktorým rád chodieval, zaradil aj rodinu Zubáčovcov, kde starý pán prednedávnom, žiaľ, už zomrel. Podobne s jeho maminou do jedného ročníka chodil aj bývalý primátor Pavel Brndiar.

Počas posedenia v reštaurácii Európa si pozreli asi 60 fotografií z obdobia, kedy ešte mali niečo málo cez 20 rokov. „Tu sme na chate, kúpeme sa na Skálniku na rybníku a tu s ujom Zubáčom a s fujarou. Vtedy som ešte aktívne plával, mal som 22 rokov,“ prekvapene sleduje fotografie, ktoré priniesla Jarmila.

Počas pandémie bol na tom podobne, ako ostatní herci. Prekonal covid. Navyše kvôli opatreniam musel odkladať svadbu, a tak na tento moment ešte len čaká. „Zo začiatku bola pandémia ako dovolenka, ale potom druhá vlna trvala už niekoľko mesiacov a to bolo zlé. Prestalo sa točiť v televízii, divadle. Malo sa preveriť, že vláda bude ochotná stáť za ľuďmi, ale nechali nás na minimálnej podpore,“ poznamenal Zounar, ktorý podľa jeho slov nič nerobil a začal navyše veľmi priberať. Rozhodol sa preto pre radu lekára.

„Nechcel som držať diétu, ale cvičil som a jedol som v menších porciách a udržiaval kalorickú hodnotu. Aj pomocou stránky tloustneme.cz. Siedmy mesiac držím tento trend a schudol som 14 kilogramov a pribral asi tri kilogramy svalov. Začal som dobre spať. Všetkým vrele odporúčam,“ hovorí Martin Zounar a poukazuje na to, že obezitou ľudia získavajú choroby, no keď schudnú, nie vždy potom problémy odídu.

Záverom pracovného týždňa bude variť v reštaurácii Európa taliansku špecialitu. Skúsenosti s varením má viac než bohaté. Je moderátorom niekoľkých programov o varení ako Mňam aneb Prima vařečka. Počas pandémie začal variť pre svojich sledovateľov na instagrame. „Točila ma dcéra a pripravili sme 15 častí,“ pochvaľuje si Zounar, ktorý to bral ako odreagovanie, či poskytnutie rád a motiváciu ostatným v čase pandémie. Jeho špecialitu bravčovú panenku budete môcť ochutnať v piatok. „Odporúčame, aby sa ľudia ohlásili dopredu a jedlo si objednali,“ hovorí Zounar, ktorý k porcii pribalí aj podpis kartu.

Zdroj: vobraze.sk, archív Martina Zounara