Na Kokave sa lyžuje výnimočne už len tento víkend. Auxt si na takúto situáciu nepamätá

Kokava Línia

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia má dobré podmienky na lyžovanie vzhľadom na oteplenie. Tie však odhadujú už len do konca tohto týždňa. Od pondelka stredisko zatvárajú. Tento stav potrvá až do zlepšenia prírodných podmienok. Ako ďalej pre vobraze.sk povedal jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt, stredisko spustili počas vianočných sviatkov a podmienky boli ideálne, no súčasné počasie im ale nedovoľuje dlhšiu prevádzku. „Žiaľ, toto sú najnovšie správy. Ak si chcú ľudia prísť zalyžovať, tak už len v piatok, sobotu či nedeľu. Tridsať rokov som tu, ale takéto niečo som nezažil. Také kruté počasie tu ešte nebolo,“ hovorí Auxt.

Doterajšiu návštevnosť strediska hodnotí ako veľmi dobrú, ako medzi sviatkami, tak aj počas prázdnin. „Koncom roka sme zasnežovali na maximum, aby bolo čo najviac snehu. Podklad bol ideálny, nakoľko sa sneh miešal s prírodným snehom a lyžiari tak mali vynikajúce podmienky,“ poznamenal. V súčasnosti podľa Auxta podmienky pripomínajú veľmi skorú jarnú lyžovačku a nie je stredisko, ktoré by nemalo problém so snehom. „Aktuálne máme krásne slnečné počasie,“ dodal vo štvrtok na poludnie.

Stredisko je ideálnym pre začínajúcich lyžiarov a navštevujú ho školy na lyžiarskych výcvikoch. Podľa Auxta museli upravovať aj zájazdy a nevedia, či a kedy ich budú vedieť zrealizovať. Minulú sezónu sa lyžovalo do začiatku marca.

Zdroj: vobraze.sk, foto: holidayinfo.sk