V Tornali zriadili ľadovú plochu. Pripravujú aj otvorenie soľnej izby

Prázdninujúci školáci využívajú v Tornali umelú ľadovú plochu. Novinka sa nachádza v areáli základnej školy F. Kazinczyho na multifunkčnom ihrisku školy. Ide o syntetickú ľadovú plochu o rozmeroch 13×18 metrov. „Dodávku a montáž zabezpečovala firma Topatrakcie a viac ako dvojtýždňový prenájom sme financovali z mestského rozpočtu. Plocha je syntetická, prevádzkové náklady sú minimálne. Syntetická ľadová plocha sa iba ostrekuje každé tri až štyri dni so špeciálnou emulziou,“ priblížil pre vobraze.sk vedúci odboru výstavby, životného prostredia a rozvoja mesta Robert Mag. Ako ponamenal, prevádzkovateľom je škola, ktorá dodá aj pedagogický dozor.

Korčuľovať sa dá denne od 10.00 do 19.00 hod. až do 16 januára, pričom v dňoch školského vyučovania budú hodiny vymedzené pre miestne školy. Všetko je to zdarma, aj korčule sa dajú požičať za jedno euro na hodinu. Pri ľadovej ploche je postavený aj stánok s občerstvením.

V Tornali otvoria ďalšiu atrakciu

V druhom januárovom týždni čaká na otvorenie v meste Tornaľa aj soľná izba. Tá bude v prevádzke v bývalom sídle Poisťovne Alianz pri mestskom úrade. Bude fungovať v réžii Centra voľného času. Riaditeľ centra Koloman Tóth pre vobraze.sk povedal, že predovšetkým bude slúžiť, ako záujmový útvar pre školákov.

„Prednostne očakávame tie deti, ktoré u nás navštevujú nejaký krúžok a platia zaň mesačne päť eur. Okrem soľnej izby boli vytvorené ďalšie dve miestnosti pre administratívne práce a tiež na osobnú očistu. Finančné prostriedky na vybudovanie tohto zariadenia sme získali predovšetkým z projektu Tesco a doplnili to s vlastnými investíciami. Soľné tehly a lampy, ako aj špeciálna sypká soľ aj so stavebnými úpravami stáli približne 5 tisíc eur,“ upresnil Koloman Tóth.

Otváracie hodiny tu stanovili medzi 9-tou a 16-tou hodinou. Vzhľadom na chrípkové obdobie, kedy deti zo ZŠ a MŠ v meste predčasne odišli na zimné prázdniny, počítajú s veľkým záujmom. Ak záujem prejaví aj verejnosť, potom by podľa neho upravili prevádzkový poriadok, ktorý je vyvesený pri vstupe do zariadenia. Záujemci si tu môžu prečítať aj to komu doporučujú a komu nie túto službu s liečebnými účinkami.

Zdroj: vobraze.sk, Ladislav Polgári