Soboťania Robert a Zsolt hrajú v kapele s Igorom Kmeťom ml. Vyrastali na Sídlisku Západ + video

Zľava: klavirista Robert Bogdan a gitarista Zsolt Várady po vystúpení v OC Spektrum

Gitarista Zsolt Várady a klavirista Robert Bogdan pochádzajú z Rimavskej Soboty. Bývajú však v Bratislave. Sú členmi kapely Igora Kmeťa ml.. Do svojho rodného mesta zavítali pred pár dňami, koncertovali pri otvorené OC Spektrum. Pochádzajú z muzikantských rodín a radi hrajú americkú džezovú hudbu. Koncertovali už napríklad aj v Londýne či Prahe. „Veľmi radi chodíme domov, stále ma to sem ťahá. Tu som sa narodil,“ povedal pre vobraze.sk klavirista Robert Bogdan (37) s tým, že aj spolu so Zsoltim (35) sem chodia niekedy aj na pár dní a potom sa vrátia do Bratislavy, odkiaľ vyrážajú na koncerty. Obidvaja zároveň hrajú aj v kapele pod názvom Zsolt Várady Band. Igor Kmeťo ml. ich na nedávnom vystúpení postupne predstavil na domácom pódiu a zahrali si svoje sóla.

„Vyrastali sme spolu so Zsoltim na jednom sídlisku a boli sme aj susedia. Bývali sme nad sebou. Susedia mali radosť, keď sme cvičili niekoľko hodín a museli to prežívať s nami. Aj niekoľko hodín sme hrali to isté, prežívali sme to,“ povedal s úsmevom Robert, ktorý do kapely prišiel neskôr práve cez Zsolta. „Vrátil som sa z Nemecka, kde som hrával asi osem rokov. Teraz hrávame aj s Monikou Bagárovou,“ povedal a dodal, že spolu hrajú štvrtý rok a cítia sa veľmi dobre. „Je u nás dobrá energia, je to sranda, sme dobrí ľudia,“ dodáva Zsolt, ktorý študoval gitaru v Taliansku. „Máme to v génoch,“ podotkol.

„Hudba je náš život. Bez hudby by sme nevedeli žiť,“ zhodujú sa obidvaja. V rámci svojej kapely, ktorú založili pred piatimi rokmi, hrajú aj hip-hop, funky. „Chceme sa posúvať. Uvidíme ešte, čo nám život prinesie. Podľa mňa sme ale na dobrej ceste,“ skonštatoval Bogdan. Obidvaja majú vo svojich rodinách nasledovníkov. Zsoltova dcérka už hrá a po koncerte sa fotila aj s Kmeťom ml. Robertov syn sa učí hrať tiež na hudobný nástroj.

Kmeťo ml. vystupoval v R. Sobote pred rokmi. Podľa jeho slov bol rád, že tu majú svojich priaznivcov. „Bavili sa. Bolo však veľmi teplo a vidno, že Rómovia nie sú zvyknutí tancovať takto popoludní, skôr večer žijú,“ povedal s úsmevom. Koncert považoval za osobitý práve vďaka tomu, že jeho dvaja členovia kapely sú z R. Soboty. Tento mesiac hrali aj na Balvalfeste v Kokave nad Rimavicou a v rovnaký deň aj v Tornali. „Hudba ma v prvom rade napĺňa a živí mňa aj druhých. Dávam na koncertoch energiu a aj ju od fanúšikov dostávam, za čo im ďakujem,“ uzavrel pre vobraze.sk Igor Kmeťo ml.

Zdroj: vobraze.sk

Projekt sa mohol zrealizovať vdaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín FNMK.