Osvetársky ples v Klenovci odštartoval sezónu

Obdobie fašiangov je spojené so sezónou plesov, zábav, hodovania. Miestne kultúrne stredisko pri obci Klenovec už tradične organizuje Osvetársky ples. Tak aj v tomto roku, po dvojročnej covidovej prestávke. 41. Osvetársky ples sa konal v sobotu 14. januára v priestoroch Kultúrneho domu v Klenovci a bol prvým v sezóne.

Vyzdobené priestory kultúrneho domu vytvorili príjemné slávnostné miesto pre účastníkov plesu. Po privítaní riaditeľom Jaroslavom Zvarom patril tanečný parket otvoreniu plesu tanečníkom Norbertovi  Farkašovi  a Lucii Vrábeľovej z Tanečného klubu Sambed Rožňava, latinsko – americkými tancami. V kultúrnom programe sa predstavila aj heligonkárka  Folklórneho súboru Vepor z Klenovca Miriam Lásková. O dobrú náladu sa až do ranných hodín  postarali členovia hudobnej skupiny ZMB z Brezna.

Ďakujeme všetkým účastníkom plesu za jedinečný večer, že sme mali možnosť pre nich vytvoriť jedinečné kultúrne podujatie.

Sme radi, že pri odchode sa lúčili slovami „Tešíme sa na stretnutie o rok“, a tak našim želaním je, aby sme sa v dobrom zdraví, spokojnosti, mohli stretávať aj na takýchto podujatiach. Ako organizátori dúfame, že sa nám o rok podarí Osvetársky ples v Klenovci zorganizovať opäť a už teraz  dávame verejnosti na známosť, že to bude 20. januára 2024 opäť s hudobnou kapelou ZBM z Brezna.

Aktualizované: Poznáme termíny plesov i zábav. Zabavíte sa na Maškarnom i Rómskom

Zdroj: Jaroslav Zvara a Stanislava Zvarová, tanečná pedagogička a choreografka FS Vepor, foto: Peter Vojtek