Florbalista Nôta z R. Soboty strieľa góly v extralige. Jeho druhou záľubou je beh

Florbalista Lukáš Nôta nastrieľal v prebiehajúcom ročníku extraligy mužov 19 gólov. Útočník z Rimavskej Soboty je najlepším strelcom ŠK Lido Prírodovedec Bratislava a zároveň s 28 bodmi priebežne najproduktívnejším hráčom mužstva. Na konte má totiž deväť asistencií. „Teší ma, že som na špici produktivity nášho tímu. Zo začiatku sezóny neboli moje štatistiky ideálne, ale zlepšujú sa. Rovnako to platí o mojej streleckej forme. Góly sa odo mňa očakávajú, mám v tíme povesť strelca. Myslím si, že ako hráč herne napredujem. Nový tréner, ktorý prevzal mužstvo pred touto sezónou, priniesol do neho nové systémové veci,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťjedenročný Nôta.

Lido figuruje v tabuľke aktuálne na ôsmej priečke. „Oveľa radšej by som bol, keby sme v nej boli vyššie a mali už istú účasť v play – off. Takto o miestenku do neho ešte musíme zabojovať. Dúfam však, že si ju zabezpečíme. Naše výsledky sa v poslednom období zlepšili. Urobíme všetko pre to, aby sme sa do neho dostali,“ zdôraznil Nôta. Ako študent Ekonomickej univerzity v Bratislave doplnil, väčšinou nastupuje v druhej útočnej formácii, ktorá ale nemá stabilné zloženie, a tak sa jeho spoluhráči menia.

Vlani bol najlepším kanonierom ŠK Lido v extralige a celkovo druhým najproduktívnejším hráčom mančaftu. Netají, že túži preniknúť do seniorskej reprezentácie. „Vyzerá to tak, že by som do nej mohol už čoskoro dostať. Nie je to zatiaľ oficiálne, ale mám informáciu od člena realizačného tímu, že by som mal byť pozvaný na zraz národného mužstva, ktorý sa uskutoční na začiatku februára,“ naznačil.

S florbalom začínal Nôta v FBC Slovan Rimavská Sobota. Prvú ligu mužov potom hrával v Detve a v juniorskej extralige žiaril vo farbách FBK BCF Dukla Banská Bystrica.

Záľubou Lukáša je tiež beh na dlhé trate. Odbehol doteraz jeden maratón a niekoľko polmaratónov. „Práve na jeseň minulého roka som si vytvoril v Košiciach osobný rekord v polmaratóne, zabehol som ho za 1:24:43 h. Postupne by som si chcel tento čas zlepšiť, je to určite reálne. Záleží to aj od tréningu. Chcel by som však v budúcnosti zabehnúť polmaratón pod 1:20 h. Beh by mohol byť mojím celoživotným koníčkom. Uvidíme, čo mi zdravie dovolí,“ nechal sa počuť Nôta.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album L. Nôtu