Amfiteáter R. Sobota: Najväčšia letná 90‘s Party na Slovensku

MADUAR, jedna z najúspešnejších kapiel česko-slovenskej tanečnej scény 90. rokov, si do svojho rodného mesta pozvala tých najlepších hostí z Čiech a Slovenska, s ktorými odpáli jedinečnú party plnú známych hitov.

Na amfiteátri v Rimavskej Sobote vás pod holým nebom čaká obrovský stage s LED stenami a výnimočnou svetelnou show. O správnu atmosféru sa postará DVJ Kukoo a jeho fantastický Videooldies mix a na pódiu sa postupne predstavia tí najúspešnejší 90‘s interpreti domácej scény – Verona a Maxim Turbulenc z Čiech a Salco a Kmeťoband zo Slovenska. Vyvrcholením večera bude koncert Maduaru so živou kapelou a špeciálnym hosťom Ivannou, víťazkou Hlasu ČeskoSlovenska.

„Po úspešnom open air koncerte v našom rodnom meste pred dvomi rokmi, keď sa nám podarilo predstaviť náš takmer 3-hodinový program na najväčšej scéne, aká kedy bola v Rimavskej Sobote postavená, sme si povedali, že skúsime našim rodákom pripraviť opäť niečo nové, čo tu ešte nebolo. A tak sme k nám pozvali našich českých a slovenských kolegov z 90-ovej éry, vďaka čomu sa vôbec prvýkrát na Slovensku objavia domáci top interpreti z tohto obdobia na jednej spoločnej 7-hodinovej koncertnej party. Navyše je našim cieľom spraviť z celého amfiteátra jeden veľký tanečný parket, čomu bude prispôsobený nielen samotný stage, ale aj svetelný park, takže aj po vizuálnej stránke to bude niečo veľmi výnimočné. Preto k nám srdečne pozývame všetkých fanúšikov 90’s z celého Slovenska,“ prezradili bratia Matyinkovci z Maduaru, ktorí stoja za týmto projektom.

Príďte si užiť jedinečnú atmosféru 90. rokov a zaspomínať si na overené hity ako Hafanana, Do It, Anjel, Náhodou, Ztracená bloudím, Jede jede mašinka, Báječná ženská, Máj, Keď ťa nechá dievča, Načo pôjdem domov, či Bubamara, ktoré valcovali diskotéky v Čechách aj na Slovensku.

SALCO

Pavol SALCO Novotný je neodmysliteľnou postavou hudobnej scény 90. rokov. So svojimi hitmi ako Máj, Keď ťa nechá dievča, či Načo sú nám holé ženy roztancuje každé publikum a nesmú chýbať na žiadnej oldies party na Slovensku.

MAXIM TURBULENC

„Najťažšia“ česká kapela, ktorej váhový image sa stal legendárnym. Už viac ako 26 rokov prináša svojím fanúšikom pozitívnu náladu a nadupané vystúpenia so svojimi známymi hitmi ako Jede jede mašinka, Sluníčko, Báječná ženská a pod.

KMEŤOBAND

Jedna z najznámejších slovenských popových kapiel, ktorá na hudobnú scénu priniesla nevídanú energiu a temperament. Jej zakladateľ Igor Kmeťo je zárukou dobrej zábavy a nálady v publiku, a to aj vďaka svojim hitom Bubamara, Dnes večer vám zábavu hráme, alebo Načo pôjdem domov.

VERONA

Najúspešnejšia česká tanečná skupina. Jej členmi sú hudobník a skladateľ Petr Fider a speváčka Veronika Stýblová, ktorá v roku 2018 nahradila Markétu Jakšlovú. Debutový album skupiny mal názov Náhodou a dodnes vydala 5 štúdiových albumov. Medzi jej najznámejšie hity patria skladby Náhodou, Ztracená bloudím, Hey boy a Girotondo.

IVANNA

Celým menom Ivanna Bagová, prvá víťazka TV súťaže Hlas Česko Slovenska v roku 2012. Po jej skončení vydala svoj debutový album „Oheň v duši“ a vyrazila na česko-slovenské turné ako hosť Michala Davida – jej „kouča“ z Hlasu. V roku 2014 vydala svoju vlastnú baladu „Vráť sa späť“ a spolu s dvojicou DJ Drozďo & Demex aj anglickú skladbu s názvom „Start It“. Aktuálne spolupracuje so skupinou Maduar, s ktorou vydali spoločný tanečný singel s názvom „Can U Feel It“ a minulý rok vydala aj novú skladbu s názvom „Ja stále viem“ na ktorej sa autorsky a producentsky podieľal Juraj Matyinko z Maduaru a producent Marek Voss.

MADUAR

Jedna z najúspešnejších kapiel 90. rokov, ktorá vydala 7 albumov a od roku 1994 vyprodukovala 11 #1 hitov. Získala ocenenie Skupina roka podľa ZAI, 2 Platinové a 3 Zlaté platne za predaj, titul Strieborný Slávik a ocenenia za Skladbu roka, Videoklip roka, či Album roka. Dva albumy vydala aj v susednom Maďarsku a singel Hafanana 2006 sa objavil v 94 krajinách sveta. Pri príležitosti 35. výročia od vydania prvého albumu pripravila v roku 2021 veľký online koncert a vydala špeciálne darčekové USB s kompiláciou všetkých albumov, videoklipov a singlov, vrátane záznamov z 2 koncertov.

Vstupenky v predpredaji 15 €, na mieste 18 €. Osoby s platným preukazom ZŤP-S majú vstup zdarma. Lístky si v predpredaji môžete zabezpečiť na www.predpredaj.sk, www.kulturars.sk. Alebo osobne v TIC v MsKS Rimavská Sobota, Námestie Š. M. Daxnera.

Zdroj: tlačová správa