V R. Janovciach šiel vyše stovkou, narazil do auta a dôchodcovi spôsobil ťažké zranenia. Vyšetrovanie krádeže v zlatníctve pokračuje

Rimavskosobotská polícia ukončila vyšetrovanie dopravnej nehody, pri ktorej sa vážne zranil dôchodca z Rimavských Janoviec. V prípade bol podaný návrh na podanie obžaloby a vyšetrovanie bolo ukončené. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvineniu čelí 28-ročný Roman K. z obce Jesenské, ktorý v R. Janovciach narazil s vozidlom VW Golf do otáčajúceho sa auta značky Daihatsu.

Podľa Faltániovej dôchodca na Daihatsu utrpel pri náraze ťažké zranenia s dobou liečenia 245 dní. K nehode došlo 5. júna 2022 popoludní. „Vodič VW Golf išiel vyššou rýchlosťou, ako bola dovolená, najmenej 105 km/h, čím neprispôsobil rýchlosť jazdy,“ priblížila policajná hovorkyňa. Spomenula, že vo vzdialenosti okolo 400 metrov zaregistroval stáť vozidlo mimo vozovky po pravej strane cesty. „Následne sa začalo otáčať a zostalo stáť v strede vozovky,“ priblížila Faltániová s tým, že aj napriek prudkému brzdeniu už nedokázal zabrániť zrážke.

Rekonštrukcia kolízie s vozíčkarom v R. Sobote

Polícia vyšetruje naďalej prípad nehody zo Sídliska Rimava v Rimavskej Sobote. Došlo tu koncom októbra ku kolízii vozičkára s vozidlom BMW. Jeho vodička vychádzala na hlavnú cestu, keď došlo k zrážke. V prípade bola začiatkom februára robená rekonštrukcia prípadu. Vozičkár sa rekonštrukcie prípadu nezúčastnil.

Krádež v zlatníctve

Vyšetrovanie krádeže lúpeže v rimavskosobotskom zlatníctve pokračuje. Páchateľ si v polovici decembra odniesol z predajne na Hlavnom námestí zlato v hodnote asi 80 tisíc eur. Polícia potvrdila, že prípad je naďalej v štádiu vyšetrovania. „Vzhľadom na prebiehajúce úkony, ktoré sú pre objasnenie tohto prípadu dôležité, by nebolo v prospech vyšetrovania vhodné zverejňovať a medializovať žiadne informácie. Odpovede na otázky, ktoré ste poslali by mohli sťažiť priebeh vyšetrovania. V prípade objasnenia prípadu budú zverejnené ďalšie informácie, nateraz sa k prípadu teda vyjadrovať nebudeme,“ povedala policajná hovorkyňa.

  • Oprava 17.45 hod. V prípade zlatníctva polícia prípad vyšetruje ako krádež. V texte bola mylne spomenutá lúpež.

Zdroj: vobraze.sk