Vodič z R. Janoviec utrpel ťažké zranenia, podobne ako motorkár na BMW pri Hačave + foto a video

V priebehu hodiny došlo k dvom dopravným nehodám, ktoré majú za následok vážne zranenia. Tie utrpel 70-ročný vodič z Rimavských Janoviec, aj 69-ročný motorkár z Maďarska. Havaroval pri Hačave. K obidvom nehodám došlo približne v rovnakom čase, v nedeľu popoludní.

Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, príčinou nehody pri R. Janovciach bolo nesprávne otáčanie na ceste.

„Podľa doposiaľ zistených informácií z miesta nehody, 26-ročnému vodičovi VW Golf vošiel do jazdnej dráhy 70-ročný vodič, ktorý sa s vozidlom otáčal na ceste,“ priblížila Kováčiková. Alkohol u vodičov zistený nebol a nehoda je v štádiu objasňovania. Vodič VW Golf z Jesenského bol ošetrený na mieste.

Približne 40 minút predtým, o 15.00 hod., ťažké zranenia utrpel aj motorkár, ktorý havaroval medzi Hačavou a Tisovcom. 69-ročný motocyklista na motocykli BMW smeroval od Tisovca na Hnúšťu. „Pričom sa dostatočne nevenoval vedeniu motocykla a narazil do zvodidiel. Pri nehode utrpel motocyklista ťažké zranenie. Alkohol zistený nebol. Nehoda vyriešená na mieste v blokovom konaní,“ povedala Kováčiková.

Zdroj: vobraze.sk, foto: KR PZ Banská Bystrica

Hasiči zasahujú pri dopravnej nehode v R. Janovciach