Po rozsiahlom požiari pneuservisu v R. Sobote vyčíslili veľké škody, prípad vyšetruje polícia

Po rozsiahlom požiari pneuservisu v Rimavskej Sobote vyčíslili škody na majetku. Odhadnuté boli na viac ako 190-tisíc eur. Vobraze.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako ďalej uviedla, vyšetrovateľ v R. Sobote začal trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie. Požiar vznikol za doposiaľ nezistených okolností, páchateľ nie je známy. K zraneniam osôb nedošlo.

„Prípad je v štádiu vyšetrovania. Horieť začalo nezisteným spôsobom 6. mája okolo 13.00 hod. Požiar mal vzniknúť v sklade pneumatík a potom sa postupne šíril do celého objektu, priestorov autoservisu, kancelárií, altánku,“ priblížila policajná hovorkyňa. V areáli boli aj plynové bomby. Šíriace sa plamene zasiahli asi tretinu strechy. Jedným z problémov, s ktorým sa hasiči stretli pri hasení bolo slabý počet funkčných hydrantov.

Požiar bol lokalizovaný krátko po 15.00 hod. Zasahovalo pri ňom približne 40 príslušníkov HaZZ na osemnástich kusoch techniky, z toho bolo asi deväť dobrovoľných hasičov. Profesionálni hasiči prišli na výpomoc k veľkému požiaru aj z Banskej Bystrice, Zvolena, Lučenca, Tornale, Hnúšte. Na zásahu bol aj krajský riaditeľ HaZZ Banská Bystrica. „Na mieste bol zriadený riadiaci štáb OR HaZZ v Rimavskej Sobote,“ priblížila pre vobraze.sk Júlia Zeleňáková z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici. Vznik požiaru stále preveruje aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov.

Doplnené: V Rimavskej Sobote horí pri Tormáši. V plameňoch je aj strecha pneuservisu. Požiar je uhasený

Zdroj: vobraze.sk