Doplnené: V Rimavskej Sobote horí pri Tormáši. V plameňoch je aj strecha pneuservisu. Požiar je uhasený

Nad Rimavskou Sobotou sa šíri čierny dym. Horí pri Košickej ceste, smerom na záhradkársku oblasť Tormáš. Podľa informácií z miesta požiaru horí vo dvore pneuservisu. Na mieste sú hasiči, ktorí sa snažia dostať požiar pod kontrolu. Na mieste je aj okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru.

Dolnenné o 14:35 hod.
Na mieste je šesť hasičských áut s posádkami. Okrem troch profesionálnych jednotiek prišli aj dobrovoľní hasiči z Oždian. Požiar obkolesili a pokračujú v hasení. V plameňoch zostala asi aj polovica strechy pneuservisu, ktorá sa prepadla.

Na mieste je aj polícia a evakuovaní boli pracovníci aj z okolitých firiem, ktoré sú najbližšie v smere šírenia plameňov.

Dolnené o 17:25 hod.

Požiar bol lokalizovaný krátko po 15.00 hod. Zasahovalo pri ňom približne 40 príslušníkov HaZZ na osemnástich kusoch techniky, z toho bolo asi peväť dobrovoľných hasičov. Profesionálni hasiči prišli na výpomoc k veľkému požiaru aj z Banskej Bystrice, Zvolena, Lučenca, Tornale, Hnúšte. Na zásahu bol aj krajský riaditeľ HaZZ Banská Bystrica. „Momentálne prebiehajú práce súvisiace s dohľadávanim lokálnych ohnísk a kontrola požiariska termokamerou. Ďalej sa vykonávajú práce súvisiace so zachytávaním a odstraňovaním zmesy hasiacej látky a produktov po požiari. Na mieste bol zriadený riadiaci štáb OR HaZZ v Rimavskej Sobote,“ priblížila pre vobraze.sk Júlia Zeleňáková z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

Na mieste udalosti sa nachádza zistovateľ príčin vziku požiarov. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: vobraze.sk