Aktualizované: V R. Sobote majú postaviť McDonald´s aj obchodné centrum. Pribudne i kruhová križovatka + foto

Pri Košickej ceste a miestnej časti Sobôtka v Rimavskej Sobote plánujú postaviť nové obchodné centrum. Jeho súčasťou má byť byť viacero obchodov či prevádzok, jednou z nich bude aj McDonald´s. „V uvedenej lokalite máme v pláne postaviť novú prevádzku,“ potvrdila tento týždeň pre vobraze.sk PR manažérka pre McDonald’s na Slovensku Lucia Poláčeková. Ako doplnila, aktuálne sa bližšie k tomuto zámeru zatiaľ nebudú vyjadrovať. Developer k tomuto projektu robí v súčasnosti štúdie.

„Žiadosť o posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) už bola podpísaná,“ povedal pre vobraze.sk Tibor Bartok zo spoločnosti Reality RS, ktorá pozemok vlastní. Podľa Bartóka tak bol urobený ďalší potrebný krok na ceste k zrealizovaniu zámeru komplexnej výstavby, ktorá zatraktívni túto mestskú časť Rimavskej Soboty. K obchodnému centru má viesť aj kruhová križovatka z cesty II. triedy, ktorá slúži ako vjazd do mesta.

Lokalita Sobôtky je známa z minulých rokov ako miesto, kde boli organizované jazdecké preteky. V lete tohto roka sa začalo s povrchovými úpravami a vyvýšením pozemku, čo má v jednej časti súvis s budúcou výstavbou obchodného centra. Príprava pozemku by mala trvať asi rok. Developer pripravuje obchonú zónu, nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Otvorená by mala byť niekedy v prvej polovici roka 2025.

Zdroj: vobraze.sk