Floristka Mišuráková z R. Soboty pracuje vo svojom kvetinárstve s fantáziou. Poznajú ju aj vo svete

Floristka Henrieta Mišuráková z Rimavskej Soboty pracuje vo svojom kvetinárstve s fantáziou. S každým jej výrobkom odovzdáva zákazníkovi aj kus seba, svojho vnútra. To spočíva v jej tvorivej energii. Rada sa hrá s nekonečnými kombináciami kvetov a pridáva kyticiam jedinečnosť aj pri nižších cenových rozpočtoch. Kvety Henrieta je jedným z najdlhšie pôsobiacich kvetinárstiev v meste a tento rok oslávilo jubileum, tridsiate narodeniny.

Pridanou hodnotou v jej práci je aranžovanie a dekorovanie samotného produktu. Robí kytice z rezaných kvetov na svadby, meninové i narodeninové oslavy či iné príležitosti. V predajni na Hlavnom námestí pri Reformovanom kostole predáva aj viacero črepníkových kvetov či darčekových pozorností. Preto keď si chcete urobiť radosť, tak v predajni Kvety Henrieta isto niečo nájdete.

V súčasnosti sa pripravuje na obdobie Adventu a predvianočnú výzdobu výkladu predajne. Čo to tentokrát bude, necháva Mišuráková pre zákazníkov ako prekvapenie. Snaží sa vždy s láskou vytvoriť niečo nové. Pri aranžovaní kytíc sleduje nové trendy a ladí ich tak, aby zapadli do aktuálneho ročného obdobia. „Chcem mať radosť z práce, napredovať, vzdelávať sa a samozrejme, vpred ma posúvajú aj vďační zákazníci.“

Pri svojej tvorbe sa necháva inšpirovať od majstrov floristov, domácich i zahraničných. Vždy sa snaží tvoriť tak, aby to bolo pre zákazníka cenovo prijateľné. ,,Tvorivá energia je to, čo pohýna všetko,“ hovorí floristka Mišuráková, ktorá má štyridsaťročné skúsenosti. Podľa nej je recept na úspešné a dlhodobé podnikanie jasný. Základom je neustále sa vzdelávať, sledovať aktuálne trendy a mať odvahu urobiť veci inak. Ako sama tvrdí, tieto kroky sa jej počas kariéry vždy vyplatili.
 
Objednávky z kvetinovej pošty dostáva z celého sveta

Kvety Henrieta okrem hotových výrobkov ponúka aj službu kvetinovej pošty. Objednávky dostávajú z celého sveta. Za zmienku stoja krajiny, ako Amerika alebo Vietnam. Podľa slov Henriety si ju ľudia vďaka internetu nájdu sami. Zároveň poznamenáva, že spolupracujú s firmami s vlastnými e-shopmi, ktoré využívajú služby kvetinárstiev. Teší ju každá jedna objednávka, ktorá jej prejde rukami. Sama tvrdí, že na všetkom sa dá dohodnúť.

Jej prioritou je spokojnosť zákazníka. Niektorí zákazníci tvrdia, že Henrieta je najlepšou kvetinárkou v meste. ,,Viete, tak ako kuchár varí s láskou, je to v tom jedle cítiť. Tak aj pani Henrieta viaže kytice s veľkou láskou a je to na nich vidieť,“ povedal stály zákazník.

Logom predajne kvety Henriety je symbol ruže
„Ruža je kráľovná kvetín a najviac elegantnou kvetinou zo všetkých,“ tvrdí floristka, ktorá si logo nvrhovala sama. Ako spomenula, istý čas sa okrem pestovania karafiátov, venovala aj pestovaniu ruží. Henrieta ich s manželom skúšala pestovať tri roky. Ruže sa však v našom podnebí nedajú dopestovať do takej podoby, ako ruže z dovozu. Vytvoriť im ideálne podmienky by bolo finančne veľmi náročné a ich cena by bola premrštená.

Henrieta je floristkou celou svojou dušou. Robí ju s láskou a vidieť, že má svoju prácu úprimne rada. Všetko sa to podľa nej začalo pestovaním karafiátov u nich doma, ktoré sa snažili ďalej predať. Predtým pracovala ako sekretárka v škole. Po práci svoj voľný čas venovala kvetom, viazaniu kytíc a vencov.
 

Adresa: Kvety HENRIETA, Hlavné Námestie 34/16,
Rimavská Sobota, tel.: 0905 895 837

Otváracia doba
Pondelok-Piatok- 9:00-17:00

Sobota- 9:00-13:00
Viac informácií o Kvetinárstve Henrieta nájdete aj na sociálnej siet a profile KVETY HENRIETA

Zdroj: PR-článok