Urobme Vianoce deťom cez leto. Nemusíme, ale môžeme

Nemusíme, ale môžeme, znie myšlienka jedného z našich čitateľov, ktorý vyhral v súťaži dve voľné vstupenky na kúpalisko Kurinec Zelená voda. Svoju výhru sa však rozhodol venovať Detskému domovu Javorček – Centrum pre deti a rodiny Rimavská Sobota. Ako výherca Janko Melicher sám uvádza, síce chcel ísť na Kurinec so mojim synčekom, no nakoniec zmenil názor.

„Myslím si, že mi urobí, mne a môjmu synovi väčšiu radosť to, keď tieto lístky darujeme deťom, ktorým nie je až tak dopriate, deťom, na ktoré myslíme väčšinou na Vianoce,“ skonštatoval. Rozhodol sa tak darovať svoje lístky spomínaným deťom a k tomu prispieť sumou 20 eur na občerstvenie. Požiadal nás, aby sme zverejnili číslo účtu, na ktorý peniaze zašle. „Prosím všetkých, ktorí chcú urobiť detičkám Vianoce cez leto, aby sa pripojili. Ešte raz ďakujem za výhru a verím, že urobíme spoločne detičkám radosť,“ uzavrel. Na jeho podnet pozitívne zareagovalo vyše 40 čitateľov. Ako v reakcii napísala Evka Novotková z detského domova, za túto jeho aktivitu ďakuje.

Redakcia sa rozhodla nielen zverejniť číslo osobitného účtu, ale aj prispieť prvou sumou 50 eur.


Číslo účtu IBAN: SK22 7500 0000 0040 2920 2819

Zbierku povolilo ministerstvo vnútra. Ak sa rozhodnete prispieť, ako poznámku pre prijímateľa prosím uveďte – Detský domov Javorček. Vyzbieraná suma bude transparentne zverejnená.

Zbierka trvá do 30. augusta na celom území Slovenskej republiky výlučne zasielaním dobrovoľných peňažných príspevkov na osobitný účet zbierky. Vyhlásená zbierka je v registri verejných zbierok pod registrovým číslom verejnej zbierky 000-2021-024290

Za Vašu prípadnú štedrosť a zároveň aj za ďalšie šírenie (zdieľanie) článku vopred ďakujeme.

S pozdravom redakcia vobraze.sk

Zdroj: vobraze.sk