Fotoreportáž – Kurinec je pripravený na sezónu. Všíma si ho čoraz viac ľudí

Rekreačná oblasť Zelená voda na Kurinci pri Rimavskej Sobote je pripravená na sezónu. Bazény s pitnou a geotermálnou vodou sú napustené. K dispozícii sú dva bazény z termálneho prameňa, detský bazén s pitnou vodou a po minulom roku aj veľký tobogan s tromi šmýkačkami. Novinky sú v kempingu a najväčšími zmenami v príprave kúpaliska tento rok prešiel 25-metrový bazén s pitnou vodou. Boli sme sa preto pozrieť, ako pokračujú práce. Jeho okolie bolo vyložené novou dlažbou, ako aj bielymi plastovými odtokovými mriežkami. Pri bufetoch a člnkárni pribudli verejné toalety v podobe zelenej unimobunky, ktorá niekedy slúžila pri pošte. „Všetko je už pripravené na otvorenie. Čakáme už len na lepšie počasie,“ povedal pre vobraze.sk riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. Ako doplnil, všetko potrebné na spustenie kúpaliska je už vybavené a dnešná kontrola prebehla bez závad.

Pracovníci TSM vyčistili aj všetky bazény, dlažbu v ich okolí, osadili k nim palmy a prerobili vstupnú bránu do kempingu. Tá je k dispozícii z druhej strany areálu, od tenisových kurtov a športového areálu. Je už aj pod dohľadom kamier. „Urobili sme tak kvôli bezpečnosti, lebo pri vstupnej bráne bývalo už veľmi veľa ľudí,“ zdôraznil Barto. Okrem návštevníkov, ktorí prišli vlastnou či verejnou dopravou, tadiaľ chodili aj karavany. „A keď prišiel aj výletný vláčik z mesta, ktorý bude voziť ľudí bezplatne aj tento rok, tak sa tam stretlo už veľa ľudí naraz,“ podotkol.

Na Kurinci je aj jazero a návštevníci môžu využiť aj spomínaný športový areál. Stanový tábor oživili asi pred desiatimi rokmi. Počet dovolenkárov v ňom rástol a vlani zaznamenal rekordy v návštevnosti. Už počas minulej sezóny ho museli rozširovať. V zimnom období podľa riaditeľa do novej časti zaviedli aj prívod elektriny pre karavany.

Kurinec sa v minulosti tešil k veľkej obľube karavanistov a obytných prívesov aj zo zahraničia. V roku 2016 bol ocenený ako kemping roka. Navštívilo ho vtedy približne 1 600 záujemcov. Odvtedy podľa Barta návštevnosť stúpla desaťnásobne.

Otvorenie prevádzky podľa Barta je každoročne určená od 15. júna, povolenie tento rok však bude platné už od 7. júna. Tento rok pripravovali kúpalisko tak, aby ho mohli spustiť hneď, ako to počasie dovolí. Mohlo tak byť otvorené už aj začiatkom júna, no predpovede zatiaľ neprajú letnému oddychu. „Noci sú ešte stále chladné a potrebovali by sme stabilných približne 25 stupňov Celzia,“ naznačil riaditeľ. Tento rok však z tohto hľadiska patrila jar k najchladnejším za posledné desaťročia.

Cena vstupného na dospelú osobu bola stanovená na 6 eur.  Po 15-tej hodine 2 eurá. Deti do troch rokov majú vstup zdarma. U detí od 3 do 15 rokov, študentov, dôchodcov nad 62 rokov a ZŤP je výška celodenného vstupného 3 eurá. Poplatok za stan bude 8 eur. Za osobu v stanovom tábore 6 eur (je v nej zahrnutá aj návšteva kúpaliska). Dieťa do 6 rokov má vstup zdarma. 

Zdroj: vobraze.sk