Problém s vandalmi starosta vyriešil netradične. Vypol im wifi. Na rade je rozvoj vodnej nádrže

Pokreslené steny na budove Domu kultúry sú minulosťou. Problém vyriešili do 24 hodín. Aj keď vinník nie je známy, starosta obce Ľuboreč Marcel Šupica tvrdí, že dobrovoľníci sa našli a problém bol odstránený. Podľa jeho slov to malo pritom aj výchovný charakter pre mládež a možno to bude aj motiváciou pre ostatných.

Ako ďalej pre vobraze.sk potvrdil starosta dotknutej obce, pri budove sa stretáva veľa mladých ľudí, ktorí využívajú bezplatné wifi. „Keďže sme tušili, že vinníci budú asi z tejto skupiny a nikto sa asi dobrovoľne neprizná, tak sme ich motivovali k tomu, aby sa medzi sebou dohodli a došlo k odstráneniu,“ priblížil Šupica.

„Povedali, že to síce nespravili, ale odstránia to. Poskytli sme im farbu a stena je vyčistená a wifi zapnuté,“ dodal spokojný starosta z okresu Lučenec.

Problém s chýbajúcimi možnosťami občerstvenia v okolí maličkej obce chcú vyriešiť rozvojom turistického ruchu. V okolí majú vodnú nádrž Ľuboreč. Podľa Šupicu sa im tento týždeň podarilo spraviť územné rozhodnutie a veci sa môžu pohnúť. „Ukončili sme štvorročné úsilie schvaľovania územného plánu. Snažíme sa vytvoriť podmienky, aby sem prišli podnikatelia,“ hovorí starosta a dodáva, že pri vodnej nádrži Ľuboreč je maličký bufet, no veci sa rozbiehajú pomaly aj napriek tomu, že je to tam roky.

„Chceli by sme tu spraviť rekreačnú oblasť a povoliť tam výstavbu. Respektíve tým stavbám by sme dali nejaký rámec a povolili, kde sa povoliť dá,“ podotkol. Starosta ešte nedostatok vidí v nekvalitnej ceste, ktorá tam vedie od obce Závara na rozhraní okresov.

Nádrž je neďaleko Dolnej Strehovej a kvalitnejšia cesta tam vedie aj cez Ľuboriečku. V okolí obce sú tatárske pivnice, ktoré slúžili obyvateľom, ako úkryt až do obdobia tureckých vpádov v 17. storočí. Ako poznamenal starosta, majú aj pekný kostol s freskami a bohatou históriou, ktorých je však podľa jeho slov v okolí Rimavskej Soboty vďaka Gotickej ceste oveľa viac.

Zdroj: vobraze.sk