Tauris sa dostal medzi finalistov Roma Spirit v kategórii spoločnosť a zamestnávateľ

Firma Tauris z Rimavskej Soboty sa dostala medzi finalistov Roma Spirit 2023 v kategórii spoločnosť a zamestnávateľ. Rozhodli o tom členovia prípravného výboru Roma Spirit. Firma dlhodobo spolupracuje s rómskymi komunitami a zamestnáva aj desiatky pracovníkov z tejto komunity. „Nominácia na cenu Roma Spirit, pre nás predstavuje mimoriadne ocenenie, pretože zdôrazňuje naše záväzky voči spoločenskej zodpovednosti a podpore slabších skupín,“ uviedol pre vobraze.sk generálny riaditeľ spoločnosti Tauris Group Richard Duda. 

„Spoločnosť Tauris získala nomináciu za komplexnú podporu a rovný prístup pri vstupe do zamestnania počas, ale aj mimo, pracovného procesu cez aktivity zamerané na pomoc marginalizovaným komunitám. Významnou je aj aktívna podpora komunitného života a miera charitatívnej podpory,“ ozrejmili členovia prípravného výboru Roma Spirit na facebookovej stránke. Ako priblížil generálny riaditeľ, v Taurise pracuje aj niekoľko desiatok Rómov z okresu Rimavská Sobota, ale aj okolitých okresov.

„Nebránime kariérnemu rastu žiadnemu zo zamestnancov na základe jeho spoločenského postavenia alebo príslušnosti k určitej skupine obyvateľstva. Preto u nás pracujú šikovní Rómovia aj na vyšších pozíciách. Teší nás, keď si u nás Rómovia nájdu prácu, ktorá sa im páči a osvoja si ju natoľko, že sú s nimi spokojní aj ich nadriadení. Mnohí z nich už u nás pracujú aj niekoľko rokov,“ poznamenal Richard Duda. Podľa jeho slov sa ich interné programy na začleňovanie marginalizovaných skupín ukázali ako úspešné pri integrovaní rómskych jednotlivcov do pracovných tímov a spoločenských aktivít aj mimo pracovného času, naprieč celou skupinou závodov Tauris Group. 

„Vďaka systematickým projektom, ako je duálne vzdelávanie študentov, či mentoring novoprijatých zamestnancov, sme dosiahli výrazný záujem rómskych komunít o zamestnanie v našej spoločnosti. Naše úspešné stratégie zahŕňajú aktívnu pomoc pri začleňovaní sa do pracovného procesu od skúsenejších kolegov a inovatívnych polročných programov ocenenia NAJ zamestnancov. Tie  nielen podporujú rozvoj našich zamestnancov, ale tiež vytvárajú prostredie, v ktorom rómske komunity nachádzajú podporu, inšpiráciu a príležitosť. Týmto spôsobom sme nielen dosiahli výrazné úspechy vo vlastných radoch, ale tiež vytvorili prostredie, ktoré priťahuje a zaujíma rómskych jednotlivcov, ktorí sú nadšení možnosťou zamestnania v Tauris,“ skonštatoval generálny riaditeľ. 

Spoločnosť Tauris je dlhoročný výrobca tradičných slovenských výrobkov z čerstvého mäsa a rýb. „Naša vášeň pre výrobu kvalitných a chutných produktov podporuje našu vedúcu pozíciu v tomto segmente, ako potvrdzujú mnohé ocenenia, vrátane prestížnych titulov Najdôveryhodnejšia značka, Voľby spotrebiteľov či Superbrands 2023,“ zdôraznil Richard Duda.

Aktivity Taurisu súvisia aj s pravidelnou potravinovou pomocou v spolupráci so starostami obcí Hodejov, Gortva, Blhovce, Fiľakovo, Bulhary, a mnohé iné, ale aj s viacerými aktivistami, ktorí zastrešujú početné rómske akcie. Medzi ne v Taurise zarďujú futbal pre marginalizované skupiny, pomoc adresovanú deťom, zbierky pre rodiny v núdzi a podporu detí. Spolupracujú aj s občianskym združením OPRE ROMA, Gréckokatolíckou rómskou misiou na Sigorde, Združením maďarsky hovoriacich Rómov Hodejov, Kovosmaltskími zváračmi. „Už niekoľko rokov spoluorganizujeme v mene ľudskosti, pietne spomienky obetí Rómskeho holokaustu. Sme hrdým sponzorom zápasníkov z Fiľakova, ktorých podporujeme športovým oblečením,“ uzavrel Duda.

Záštitu nad podujatím Roma Spirit 2023 prebrala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ide už o jubilejný 15. ročník unikátneho ocenenia.

Tauris plánuje rozšítiť výrobu. V R. Sobote chcú postaviť novú halu

Zdroj: vobraze.sk, foto: Tauris Group

Projekt sa mohol zrealizovať vdaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín FNMK.