Na úrade práce sa zatiaľ zaevidovali desiatky pracovníkov Yury

Na pobočke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Hnúšti zaevidovali desiatky pracovníkov kórejského investora Yura Eltec Corporation Slovakia. Ten ohlásil ku koncu februára hromadné prepúšťanie a v ohrození bolo vyše 300 pracovníkov. Do evidencie sa zatiaľ prihlásilo vyše 80 pracovníkov. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla riaditeľka ÚPSVaR v R. Sobote Aneta Vargicová, viac ako 40 pracovníkov sa prihlásilo priamo na hnúšťanskej pobočke ÚPSVaR a počas včerajšieho dňa k nim v posilnenom dni pribudlo ešte ďalších 37 pracovníkov, ktorí využili možnosť zriadeného detašovaného pracoviska na mestskom úrade. Situácia sa podľa riaditeľky bude vyvíjať, pretože majú informácie, že viacero ľudí išlo na PN. Najviac ľudí prišlo na hnúšťanskú pobočku úradu práce hneď v prvý deň, 1. marca, išlo o 21 ľudí.

Včerajší priebeh evidovania ľudí riaditeľka zhodnotila pozitívne. Nachystaní boli však aj na väčší nápor ľudí. „Išlo to hladko a ľudia boli vybavovaní priebežne,“ povedala a dodala, že tlačivá a potrebné veci boli ľuďom vysvetlené vopred a na včerajšie prihlásenie prichádzali už pripravení. „Pracovníčky im minulý týždeň pripravili vzor žiadosti. Ľudia boli pripravení a správali sa podľa pokynov,“ dodala riaditeľka.

Povinnosť nahlásiť sa na ÚPSVaR vo svojom bydlisku je do desiatich kalendárnych dní, pokiaľ ľudia nezostanú na PN.

Kórejský investor Yura Eltec Corporation Slovakia nahlásil hromadné prepúšťanie a uzavretie prevádzky v Hnúšti s termínom 29. február. Niektorí pracovníci využili možnosť a prešli do pobočky v R. Sobote, kde k minulému týždňu mali viac ako 1100 zamestnancov. Ako pre vobraze.sk minulý týždeň uviedol HR&GA Team Leader Jaroslav Miniar, približne od novembra túto možnosť postupne využilo už vyše 150 pracovníkov a počet má ešte narastať. Minulý rok na pobočke v R. Sobote pracovalo 880 zamestnancov.

zamestnankyne úradu práce, sociálnych vecí a rodiny

„Dôvodom tohto rozhodnutia je najmä zefektívnenie výroby a dosiahnutie lepších hospodárskych výsledkov spoločnosti. Prijaté opatrenia sú zároveň v súlade s víziou spoločnosti smerovať investície do prevádzok, ktoré sú prevádzkované v nehnuteľnostiach vlastnených priamo spoločnosťami skupiny YURA,“ uvádza Miniar v mene spoločnosti.

Zdroj: vobraze.sk

V rimavskosobotskej pobočke Yury pracuje už vyše 1100 zamestnancov. Presúvajú sa sem zamestnanci z Hnúšte