V hnúšťanskej nemocnici finalizujú opravu kuchyne. Vo vedení nastala zmena

V hnúšťanskej nemocnici finalizujú obnovu veľkej kuchyne i menšej jedálne pre zamestnancov. Pripravujú sa aj na výmenu nového digitálneho röntgenu. „Jedáleň už pomaly finalizujeme. Zariadenie sme už nanosili a tento mesiac chceme ešte odstrániť nedostatky,“ povedal začiatkom roka pre vobraze.sk Zsolt Sproho z neziskovej organizácie Gemerclinic, ktorá v Hnúšti poskytuje zdravotnú starostlivosť. Kuchyňa má kapacitu približne 150 klientov a rekonštruujú ju z vlastných zdrojov. Zabezpečujú stravu pre vyše 100 klientov od raňajok až po večeru.

Veľkou investíciou do nemocnice je digitálny röntgen, ktorý zakúpili minulý rok. Podľa Sproha musia ešte doplniť elektroprojekt, ku ktorému sa vyjadrujú kompetentné orgány. „Projektant musí ešte niečo doložiť a po schválení technickou inšpekciou sa môžeme pustiť do práce. Röntgen by mal byť už na ceste,“ hovorí Sproho, ktorý jeho sfunkčnenie odhaduje do dvoch mesiacov.

Priestory v minulom roku vymaľovali, demontovali jeden z röntgenov, vysprávkovali steny, vymenili obkladačky a po nainštalovaní röntgenu ich čaká ešte položenie novej antistatickej podlahy. „Zatiaľ tam zostal jeden röntgen, na ktorom pracujeme. Držíme ho do poslednej chvíle a potom sa len demontuje, keď bude už všetko pripravené. Nemalo by dôjsť k zdržaniu, možno deň, dva kým sa to s funkční,“ doplnil.

Koncom roka došlo k zmene vo vedení neziskovej organizácie Gemerclinic, ktorá v Hnúšti poskytuje zdravotnú starostlivosť. Na poste riaditeľa Zsolta Sproha vystriedala Ľubica Trnavská. K zmene došlo v novembri minulého roka. Informáciu potvrdila nová riaditeľka i bývalý riaditeľ Zsolt Sproho, ktorý zostáva pracovať v nemocnici. Zmenu bližšie nekonkretizoval ani on, ani nová riaditeľka. „Ide o internú záležitosť,“ dodal Sproho.

Nezisková organizácia Gemerclinic v Hnúšti prevádzkuje aj polikliniku.

Zdroj: vobraze.sk