Do polikliniky v Hnúšti sa vracia lekárka Rúgóová, dôchodcu Migaľu strieda Mináčová

Poliklinika Hnúšťa

Do polikliniky v Hnúšti sa vracia dlhoročná kožná lekárka Edita Rúgóová z Jesenského. Ambulanciu má opäť otvoriť 2. novembra, neordinovala skoro rok. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil Zsolt Sproho z R. Soboty, riaditeľ neziskovej organizácie Gemerclinic, ktorá v Hnúšti poskytuje zdravotnú starostlivosť. Ako dodal, celkovo v hnúšťanskej poliklinike pôsobí viac ako desať lekárov, ktorí spadajú pod túto neziskovú organizáciu, alebo majú súkromnú ambulanciu v podnájme. Väčšinou sú to lekári už v dôchodkovom veku. Jedným z nich je napríklad Július Migaľa, ktorý je garantom všeobecnej ambulancie pre dospelých. Striedala ho v nej Alda Mináčová z Hnúšte. Pôsobia tam dvaja všeobecní lekári, dve zubárky, chirurg a sú tam aj dve gynekologické ambulancie, dve pediatrické ambulancie i iné.

Zdravotnú starostlivosť ako všeobecný lekár pre dospelých dlhé roky poskytuje Ladislav Lebeda, ktorý je v dôchodkovom veku. Mladšou doktorkou pre dospelých je spomínaná Alda Mináčová, ktorá je miestna lekárka, no dlhodobo žila v Austrálii a vrátila sa pred pár rokmi. „Prebrali sme po doktorovi Júliusovi Migaľovi ambulanciu a druhou všeobecnou lekárkou pre dospelých je Alda Mináčová. Lekár Migaľa jej zatiaľ robí garanta, kým bude mať atestáciu,“ priblížil riaditeľ. 

Pediatričkou je Dana Knappová. „Druhú detskú ambulanciu majú spolu doktorky Janka Muránska a Mária Rebová,“ spomenul Sproho. Ordinácia je na prízemí budovy polikliniky. V minulých rokoch odišla do dôchodku aj všeobecná lekárka pre deti a dorast Eva Farkašovská.


 Gynekologickú ambulanciu má v priestoroch polikliniky v prenájme Peter Marko, ktorý je dlhoročný lekár. „V našej nemocničnej ambulancii pracuje gynekológ Jozef Farkašovský. Náhradníkov za nich zatiaľ nemáme,“ dodal riaditeľ.

Na prvom poschodí v chirurgickej ambulancii je Ján Sedlák, ktorý robí garanta mladšiemu lekárovi. „Spolu tam s ním robí piatym rokom ukrajinský lekár Rudolf Karpaty,“ doplnil Sproho. V poliklinike ordinuje aj diabetologička a internistka Júlia Krnáčová z Hnúšte. Sú tam aj dve súkromné zubárky Mária Fekečová a Vlasta Tereková. V podnájme je tam aj logopedička Mariana Karasová.  V dôchodkovom veku sú lekári – Lebeda, Krnáčová, Marko, Farkašovský, Sedlák či Rebová.

Poliklinika sídliaca na Námestí Janka Francisciho v Hnúšti spadá pod nemocnicu. Sídli v nej aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny či súkromné kancelárie. Niektorí lekári ordinujú v Hnúšti aj v iných priestoroch mimo budovy polikliniky či nemocnice. Téme sa ešte budeme venovať.

Zdroj: vobraze.sk 

V hnúšťanskej nemocnici zakúpili digitálny röntgen, prerábajú i kuchyňu