Polícia stotožňuje osoby z hromadnej bitky na stanici v R. Sobote + video

Polícia zaistila na autobusovej stanici v Rimavskej Sobote kamerové záznamy z hromadnej bitky. Zároveň stotožňuje všetkých aktérov tejto udalosti a prebiehajú výsluchy. Incident zachytil kamerový systém. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v prípade prijali trestné oznámenie, pričom ide o podozrenie z výtržníctva a ublíženia na zdraví.

„Skupina viacerých osôb mala fyzicky napadnúť troch mužov z R. Soboty,“ skonštatovala a dodala, že pri príchode hliadky už útočníci neboli na mieste. Podľa našich informácií utekali do centra mesta po Železničnej ulici. Policajti podľa Kováčikovej pomáhali so záchranármi zraneným mužom. „Polícia vykonáva previerky a zhromažďuje všetky dostupné a potrebné dôkazy. Vykonávame aj ďalšie úkony smerujúce k riadnemu objasneniu celej udalosti. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov a vyhodnotení všetkých dôkazov polícia rozhodne o ďalšom postupe,“ dodala. K zraneniam sa polícia nateraz nevyjadrila.

Jedného muža ležiaceho na priechode pre chodcov ošetrovali okoloidúci, ktorí potom zastavili aj policajnú hliadku. Väčšina ľudí sa prizerala z neďalekého chodníka. Pomáhali zdravotníci z dopravnej zdravotnej služby. Obviazanú mal hlavu. Privolaná rýchla lekárska služba muža naložila do sanitky a odviezla do nemocnice. V priebehu ošetrenia prišiel na miesto druhý muž, ktorého skupina naháňala až k neďalekým potravinám, kde ho viacerí útočníci bili. Krátku sekvenciu z útoku prinášame v záberoch z videa.

Doplnené: Na autobusovej stanici v R. Sobote zasahovali záchranári. Došlo tu k bitke

Zdroj: vobraze.sk