V detskom tábore športovali a učili sa písať aj hlaholikou

Deti v detskom tábore v Rimavskom Brezove si užili leto. Počas piatich dní športovali, jazdili na koni, súťažili, opekali si a nechýbalo ani kúpanie. S miestnym jazdeckým klubom Excel Madon absolvovali aj turistický výlet na šťavicu nad obcou. Pre deti a mládež zorganizovali v letnom tábore i vedomostné súťaže. Mali aj zaujímavé prednášky na témy Cyril a Metod, počas ktorých sa učili písať hlaholikou. Zúčastnilo sa ho približne 20 detí a BBSK ho podporil sumou 750 eur.

Počas tábora sa konala aj „svadba“. Aktivity boli pestré. Každý deň mali možnosť zaspievať si prostredníctvom karaoke, jazdili na koníkoch, učili sa rôznym potrebným zručnostiam, vyrábali si darčekové predmety. Ani nepomysleli na mobily a tablety, nemali na to čas.

Týždeň od 4.júla do 8. júla ubehol rýchlo a deti unavené a spokojné v piatok ukončili tábor spoločnou opekačkou. Každé dieťa, ktoré sa zúčastnilo tábora, dostalo vlastnú fotografiu na koni a tričko na pamiatku.

Tábor sa konal tretíkrát. V rámci spolupráce s ďakujeme.sk a projektu NBS 5peňazí sa počas neformálneho vzdelávania v oblasti získavania finančnej gramotnosti pod názvom O troch grošoch zapojili aj do súťaže, z ktorej boli odmenení táborovou menou – peniazmi madonmi. Madony v hodnote od 10 do 50 mali možnosť získavať za úspechy a vedomosti aj z iných súťaží. Od začiatku si ich tak odkladali do vlastných vyrobených peňaženiek. Na záver tábora si z vyzbieraných, našetrených madonov mohli zakúpiť rôzne darčeky, ktoré si samy vybrali.

S finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja

Zdroj: Veronika Muránska (redakčne upravené)