Oslávili storočnicu FK Jesenské + foto a video

V sobotu 9. júla v rámci Dňa obce oslávili v Jesenskom aj sté výročie založenia miestneho futbalového klubu. Vpriebehu tohto obdobia zažili v Jesenskom úspešnejšie i menej úspešné obdobia. V určitých rokoch bola obec bez futbalu. V uplynulých tridsiatich rokoch však nastal rozkvet, istý čas pôsobil klub aj vo štvrtej lige, čo je najväčším klubovým úspechom.

Na trávniku sa predstavili všetky vekové kategórie Jesenského, ktoré si zmerali sily s Fiľakovčanmi. V zápase mužov zvíťazil treťoligový FTC Fiľakovo nad domácimi, ktorí v novej sezóne po reorganizácii budú hrať až v šiestej lige, vysoko 6:1. Po prvom polčase bol stav ešte vyrovnaný 1:1, no v druhom polčase hostia nastrieľali góly v rýchlom slede s prehľadom vyhrali zápas. Medzi zápasmi odovzdal starosta obce Gabriel Mihályi ocenenia desiatkam ľudí, ktorí prispeli k fungovaniu klubu. Viac vo videu.

Vyvrcholením športového dňa bol exhibičný zápas medzi starými pánmi Jesenského a výberom bývalých reprezentantov a ligových hráčov z južného Slovenska.

Zoznam ocenených

Zápas napokon vyhrali reprezentanti 6:5. V ich radoch sa predstavili aj hráči dobre známi v Rimavskej Sobote či v Lučenci ako Gejza Pulen, Csaba Csányi, Eugen Bari či Attila Pinte. Attila Domik si obliekol dres oboch tímov, keďže pôsobil aj v Jesenskom. Zápas trval sedemdesiat minút, no družné debaty pokračovali aj po ňom a všetci prítomní zaželali futbalu v Jesenskom ďalšie krásne úspechy.

V Jesenskom oslávili Deň obce. Pestrý program mal viacero koncertov + foto a video