Nové zdravotné stredisko v Tisovci čaká kolaudácia. Ultrasonograf i EKG už priniesli

Tisovec a budúce zdravotné stredisko

Stavebné práce na modernom zdravotnom stredisku v Tisovci sú dokončené z vonka i z vnútra. Čaká ho však ešte kolaudácia. Presťahovanie lekárov sa tak presunulo na máj, alebo jún. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil primátor Tisovca Ján Vengrín. Ako ďalej uviedol, bez kolaudácie nie je možné zdravotné stredisko sprevádzkovať, aktuálne ich tak čaká príprava podkladov. „Sme po kontrole z ministerstva zdravotníctva, čakáme na protokol,“ dopnil.

Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti v Tisovci vzniká v budove spoločnosti Služby mesta Tisovec na Francisciho ulici za viac ako 830-tisíc eur. Okrem nového vybavenia má umožniť nasťahovanie všetkých lekárov pod jednu strechu. Lekári sa do strediska mali pôvodne sťahovať začiatkom tohto roka. V interiéri je už aj niekoľko prístrojov. Podľa primátora je to ultrasonograf pre gynekológa či EKG pre lekára.

„V prvej fáze tam musí byť 50 percent lekárov a potom je ešte doba, aby sme naplnili projekt celkovo so siedmimi lekármi. Reálne tam však presunieme 5-6 domácich lekárov hneď, čiže budú môcť fungovať od samého začiatku,“ hovorí. Súčasťou má byť aj rehabilitačný pracovník i zubár. Ich zazmluvňovanie prebieha. Podľa slov všeobecného lekára pre dospelých Petra Šurana im koncom roka bolo avizované, že by sa mohli sťahovať najskôr v marci. „Zatiaľ nás o tom, kedy k tomu dôjde, nikto oficiálne neinformoval,“ povedal a dodal, že v interiéroch budúcich ordinácií zatiaľ neboli.

V novom zdravotnom stredisku budú sídliť dvaja všeobecní lekári pre dospelých, jeden pediater, dvaja stomatológovia a gynekológ Peter Marko. Podľa primátora jedným zo zubárov je lekárka Zuzana Šuranová, ktorá plánuje ešte robiť na plný úväzok. V Tisovci v súčasnosti slúžia len lekári vo vysokom dôchodkovom veku. Všetci stále na plný úväzok a netušia, kto by ich nahradil.

Zdroj: vobraze.sk