Na Skorušinej ukončili lyžiarsku sezónu na prírodnom snehu. Ťahali len po víkendoch

Lyžiarska sezóna na Skorušinej nad Klenovcom potešila milovníkov zimných športov. Snehová nádielka vydržala len necelý mesiac a sezóna sa tak skončila. „Lyžovali sme sedem dní po víkendoch. Sme odkázaní len na prírodný sneh,“ povedal pre vobraze.sk Ján Siheľský z lyžiarskeho strediska Skorušiná. Sezóna skončila v polovici februára, odkedy prišli dažde a oteplenie. „Zmizlo všetko, keď bol ten teplý vietor. Nebola veľmi vysoká vrstva snehu už a na niektorých miestach to bolo už dosť zodraté. Nemalo zmysel ťahať ďalej kvôli bezpečnosti. Nech majú ľudia radšej pekné spomienky na Skorušinú,“ povedal.

Sezónu zhodnotil ako krátku, ale dobrú, aj napriek poruche motora z úvodu sezóny. Ako spomenul, optimálne podmienky nastali pre vlekárov až na tretí víkend, kedy sa doladila technika po pár rokoch, čo ju nepoužívali. „Celý deň sa konečne neozval nikto z vysielačky s problémom,“ povedal s úsmevom.

Členovia Lyžiarskeho klubu Klenovec prevádzkujú vlek bez nároku na odmenu. Sú medzi nimi viacerí dôchodcovia, ktorí by uvítali mladé posily. „Potešili nás pochvalné reakcie ľudí aj komentáre, že sa ľudia dobre cítili. Dobre padne, keď niekto prejaví vďačnosť, že je dobré, čo robíme,“ podotkol. Do budúcna plánujú menšie vylepšenia, ktoré závisia od financií. Ide o toalety či ratrak. „Bolo už tak, že sme sa skladali na elektrinu. Chceme, aby stredisko fungovalo tak, že financie, ktoré sa trochu zarobia, tak sa vrátia naspäť do Skorušiny,“ uviedol.

V súčasnosti sú k dispozícii len strediská, ktoré majú umelé zasnežovanie. K najbližším strediskám patrí Kokava – Línia, kde plánujú ťahať do 20. marca, či Látky Prašivá. Bežkárske trate sú s obmedzeniami k dispozícii pod Bykovom pri Zerrenpachu.

Lyžovačka v stredisku Kokava-Línia pokračuje

Zdroj: vobraze.sk