Lyžovačka v stredisku Kokava-Línia pokračuje

Lyžovačka v stredisku Kokava-Línia pokračuje. Kým v strediskách bez zasnežovania už koncom februára ukončili sezónu, na svahu v stredisku Kokava – Línia majú stále k dispozícii 20 až 30 centimetrov snehu. Ako pre vobraze.sk uviedol jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt, akonáhle klesnú teploty, tak najbližšie dni budú naďalej zasnežovať, aby predĺžili sezónu. „Ako sa len bude dať. Ideálne by bolo do 20. marca. Taký je plán. Chceme, aby sme mali hrubú vrstvu technického snehu, ktorá vydrží aj kolísanie počasia,“ doplnil. V stredisku bolo aj v piatok stále niekoľko autobusov so zájazdmi.

V stredisku posilnili počet inštruktorov na desať. „Po tejto stránke je to pre nás veľký pokrok. Máme kvalitných inštruktorov a využití sú maximálne. Rodičia ich vyhľadávajú. Veľmi veľa detí aj tento rok dostalo základy lyžovania, už aj 5-6 ročné deti jazdia na svahu. Je ich stále viac a viac. Na toto je Línia veľmi dobrá, je to vyložene detský raj,“ hovorí Auxt, ktorý ako bývalý telocvikár oceňuje pohyb a ochotu rodičov priniesť svoje deti, aby im mohli dať základy lyžovania. Dbajú aj na bezpečnosť, disciplínu a biely kódex.

Stredisko sa nachádza 11 kilometrov od Kokavy nad Rimavicou a 42 kilometrov od Rimavskej Soboty v Stolických vrchoch. Lyžiarsky svah má 6 vlekov, jeden z toho je pre deti. Stredisko je ideálne pre lyžovanie rodín alebo sánkovanie s deťmi.

František Auxt je poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý oceňuje rozvoj bežeckého lyžovania v neďalekom stredisku Zerrenpach. Počas tejto sezóny tam rozšírili bežecké trate. „Sú tam nadšenci na čele so starostom. Vidím tam zanietenie a veľmi rád ich aktivity podporím. Verím, že to prispeje k návratu k tomuto krásnemu športu na bežkách.“

Pred jarnými prázdninami sa v stredisku Kokava-Línia rozhodli venovať do súťaže 20 celodenných skipasov. Do súťaže sa môžete zapojiť na našom fb profile.

Súťaž trvá do pondelka 27.februára do 18.00 hod.

Zdroj: PR-správa, foto: holidayinfo