Dobré podmienky na Skorušinej pritiahli lyžiarov + foto

Víkendová lyžovačka nad Klenovcom pritiahla vyše tristo lyžiarov. Na parkovisku stáli autá s evidentnými číslami okresov Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec, Detva či Banská Bystrica.

V Ski Skorušina nad Klenovcom začali sezónu len pred dvomi týždňami. Umožnilo to januárové sneženie, nakoľko stredisko je odkázané len na prírodný sneh. Po zratrakovaní 1 200-metrového svahu a sprevádzkovaní dvoch vlekov si tak lyžiari mohli užiť už druhý víkend za sebou na lyžiach. O služby pre nich sa už roky starajú členovia Lyžiarskeho klubu Klenovec, ktorí fungujú na dobrovoľnej báze. Ich prácu a nadšenie ocenili niekoľkí návštevníci.

Na svahu boli nielen lyžiari, ktorí sa vytiahli vlekom, ale aj viacerí skialpinisti. „Odporúčame hlavne Soboťanom. Je to blízko, je tu vynikajúci sneh, upravený svah, chválime domácich prevádzkovateľov vlekov. Pripravili to vynikajúco,“ povedal pre vobraze.sk Silvester Borš z R. Soboty. Viacerí lyžiari si vzhľadom na podmienky spomenuli na dávne roky, keď tu zimná sezóna trvala niekoľko mesiacov. Keď to tu funguje, tak sa dá sa povedať, že ide o sviatok. Posledne tu vleky ťahali a bola lyžovačka začiatkom roka 2019. Viac lyžiarov bolo na vrchnej časti kopca, kde je v prevádzke opravený vlek. Spodná časť bola tvrdšia a táto časť je skôr pre náročnejších lyžiarov.

Najstaršími lyžiarmi na kopci boli pravdepodobne domáci 75-roční Ondrej Mináč a Ján Kyseľ, ktorí tvoria lyžiarsky tandem vyše 40 rokov. Na Jána Kyseľa pritom podľa jeho kolegov ešte stále máloktorý mladší lyžiar stíha. Lyžiarsky klub v Klenovci vznikol v roku 1979.

Zdroj: vobraze.sk