Prioritou je nemocnica novej generácie

Po tom, ako sa stal na začiatku februára riaditeľom rimavskosobotskej nemocnice Dušan Suchý, ďalšie zmeny na vedúcich pozíciách nenastali. Pre vobraze.sk to uviedla PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová, do ktorej tá rimavskosobotská patrí. Pozíciu námestníka pre liečebno-preventívnu starostlivosť zastáva Ján Zachar, námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť je Anna Antalová a manažérom prevádzky Ján Caban.

Predchádzajúci riaditeľ rimavskosobotskej nemocnice Richard Hrubý, ktorý bol zároveň primárom oddelenia radiačnej onkológie, zamieril do Nemocnice Bory v Bratislave. Ako ďalej uviedla Krejčíová, z Rimavskej Soboty tam odišla aj vedúca sestra onkologického oddelenia. Od prvého februára bola vymenovaná za primárku oddelenia radiačnej onkológie Adela Englerová.

PR špecialistka uviedla, že ak získa spoločnosť Svet zdravia finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti, dôjde k zbúraniu „B“ pavilónu súčasnej rimavskosobotskej nemocnice a vyrastie tam nová nemocnica. Prioritou je podľa jej vyjadrenia projekt Nemocnice novej generácie v Rimavskej Sobote. Ako Bianka Krejčíová doplnila, určite by tu však potom neboli dve nemocnice. „Len jedno funkčné zdravotnícke zariadenie so všetkými výhodami pre pacientov,“ avizuje.Zdroj: vobraze.sk