Lekár Karol Mičko bol nominovaný v ankete Zlaté krídla. Na letisku vyrastal

Letec Karol Mičko, ktorý je dlhé roky aj lekárom, bol nominovaný v ankete Zlaté Krídla o Národnú cenu letectva SR v kategórii športové letectvo. V kategórii sú dvanásti, podporiť ho môžete hlasovaním tu. Okrem tohto hlasu môžete za svojho favorita zahlasovať aj v kategórii cena verejnosti. Hlasovanie bude ukončené 2. septembra o 19:00 hod. Hlasovaním súťažíte o vstupenky na MLD SIAF 2021, ktoré budú 4.-5. septembra 2021 na letisku Kuchyňa/Malacky.

Karol Mičko to berie ako poctu. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol, na letisku bol od narodenia, keďže jeho otec bol vojenský pilot. V súčasnosti sa lietaniu venuje veľmi málo.

„Ako je covid, tak vôbec nelietam,“ povedal Mičko a dodal, že lietanie pre neho znamená jednoznačne slobodu. V súčasnosti strieda prevažne ordináciu doma v Lučenci a chodí aj do nemocnice v Rimavskej Sobote. Je kardiológ s dlhoročnou praxou.

Karol Mičko počas svojho leteckého života získal kvalifikácie ako pilot vetroňov, navijákar, inštruktor bezmotorového lietania, kde vychoval množstvo plachtárov, ktorí dodnes lietajú v renomovaných leteckých spoločnostiach, je pilot TMG a PPL. Od roku 1999 je jeden z prvých členov SLF, a ako aj konštruktér lietadiel sa spolupodieľal na stavbe niekoľkých UL lietadiel a ako prvý v Novohrade bol spoluskonštruktér výnimočného UL Minimax, ktoré dodnes lieta. „Je stále aktívnym členom SLF, predtým aj ako člen Výkonnej rady SLF a pravidelný účastník letov M.R.Štefánika ktoré SLF poriada od roku 2018,“ informujú zlaté krídla.

Zdroj: vobraze.sk,zlatekridla.sk, foto: archív Karol Mičko