Koník je moje hobby

Pod týmto názvom Jazdecký klub EXCEL MADON v Rimavskom Brezove s finančnou podporou BBSK zorganizoval v poradí druhý denný letný tábor pre deti a mládež, ktorý sa konal od 18. júla do 22. júla. Počas piatich dní bol pre 20 účastníkov pripravený bohatý program, deti sa nenudili, do sýtosti si užili leto a šport, jazdenie, súťaženie, opekanie a kúpanie. Absolvovali aj turistický výlet MADON TÚRU.

Pre deti a mládež boli zorganizované aj vedomostné súťaže. Rovnako aj zaujímavé prednášky na témy zamerané na environmentálnu výchovu a ochranu životného prostredia. Všetky deti sa s vervou zapojili do súťaží, z  ktorých boli odmeňované táborovou menou – peniazmi Madonmi. Madony v hodnote od 10 do 50, mali možnosť získavať za úspechy a vedomosti aj z iných súťaží, a od začiatku si och odkladali do vlastných vyrobených peňaženiek.

Na záver tábora z vyzbieraných – našetrených Madonov si mali možnosť zakúpiť rôzne darčeky, ktoré si sami vybrali z ponuky na jarmoku remeselných výrobkov a darčekov.

Denne jazdili na koníkoch, učili sa rôznym potrebným zručnostiam súvisiacim so starostlivosťou o hospodárske zvieratá, oboznamovali sa s faunou a flórou, vyrábali si darčekové predmety. Maľovali na kamene z rieky Rimavy obrázky. Ani nepomysleli na mobily a tablety, nemali na to čas.

Týždeň ubehol rýchlo a deti unavené a spokojné spolu v piatok ukončili tábor spoločnou opekačkou. Každé dieťa, ktoré sa zúčastnilo tábora dostalo vlastnú fotografiu na koni a tričko na pamiatku.

BBSK

Zdroj: Veronika Muránska (redakčne upravené), sponozorovaný článok