Englerová sa stala primárkou oddelenia radiačnej onkológie v nemocnici

Adela Englerova

Od začiatku februára nastala zmena na čele oddelenia radiačnej onkológie v rimavskosobotskej nemocnici. „Od prvého februára bola do funkcie primárky tohto oddelenia menovaná Adela Englerová,“ uviedla pre vobraze.sk Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, do ktorej aj tá tunajšia patrí. Ako dodala, doterajší riaditeľ rimavskosobotskej nemocnice Richard Hrubý bol zároveň primárom oddelenia radiačnej onkológie. Podľa webovej stránky nemocnice pracuje Englerová na tomto oddelení v Rimavskej Sobote od februára 2019. Pacienti ju môžu poznať tiež z pôsobenia v onkologickej ambulancii Avimed.

„V roku 2023 nenastali na postoch primárov oddelení žiadne ďalšie zmeny,“ uviedla PR špecialistka. Krejčíová doplnila, že v rimavskosobotskej nemocnici je celkovo dvanásť oddelení.

Novým riaditeľom rimavskosobotskej nemocnice sa od začiatku februára stal Dušan Suchý, ktorý na tomto poste vystriedal spomínaného Richarda Hrubého. Bianka Krejčíová informovala, že ten prijal novú profesionálnu výzvu, v rámci ktorej posilní tím Nemocnice Bory v Bratislave na pozícii klinického lídra pre onkológiu.

Zdroj: vobraze.sk