Aquapark Novolandia funguje desať rokov. Pribudnú nové bazény i tobogán

aquapark novolandia rapovce

V Aquaparku Novolandia v Rapovciach využíva verejnosť geotermálnu reliktnú morskú vodu. Je tomu už desať rokov, ako ho navštevujú tisícky ľudí. Svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením je tunajšia voda z obdobia druhohôr predurčená na liečebné účely. Pochádza z vrtu v hĺbke 1 501 metrov a má viac ako 38 stupňov Celzia. Ide tak o hlavný ťahák termálneho kúpaliska, ktoré je využívané celoročne. K dispozícii saunová a bazénová časť.

Pri wellnese dva nové bazény i tobogan

Verejnosť navštevuje wellnes Novolandia sedem rokov. V nadchádzajúcej sezóne ho čakajú novinky. Ako priblížil jeden z majiteľov Thermal park Novolandia, Július Szmuda, pred novou sezónou ponúknu návštevníkom aj novinky. „Do začatia hlavnej sezóny chceme dokončiť v Rapovciach bazény a tobogán,“ avizuje. Podľa jeho slov pôjde o vonkajší 25-metrový bazén a mohli by v ňom prebiehať aj súťaže. Ďalším bazénom bude detský 11-metrový bazén. „Budeme radi, keď nám tobogan pritiahne do nášho strediska aj početnejšiu mladšiu generáciu,“ hovorí Szmuda a dodáva, že tento rok chcú začať využívať aj nové možnosti ubytovania, na ktorých aktuálne pracujú. „Ide o niekoľko minidomčekov, ktoré sú priamo v areáli strediska. Bude tu možnosť aj stanovania a sprevádzkovaný bude aj kemping s možnosťou parkovania karavanov,“ doplnil k rozvojovým plánom. 

Teleso nového 25-metrového bazénu je hotové a podľa Szmudu mal byť pôvodne aj krytý. Po tom, ako však mesto Lučenec nedávno ohlásilo výstavbu krytej plavárne, tak tento zámer v Novolandii prehodnotili. Zostávajú tak pri bazéne pod holým nebom. „Chceli sme vyjsť v ústrety ľuďom z okolia a postaviť tu krytý väčší bazén, ktorý by nahrádzal plaváreň. Sme tu naďalej aj pre mesto,“ podotkol.  

K dispozícii je niekoľko sáun i čaj zadarmo

V Rapovciach je v prevádzke tiež wellnes spa centrum. Má k dispozícii niekoľko sáun, ochladzovací bazén, vírivku, detský bazén, vonkajší bazén i oddychové miesta. Tepidárium slúži k miernemu prehriatiu organizmu a jeho nastaveniu na celkové uvoľnenie a relaxáciu. Každodenne poskytujú aj relaxačné masáže. Niektoré z lavíc a kresiel sú vyhrievané. V prevádzke je aj sauna s inhaláciou miestnej morskej vody.

Návštevníkmi je oceňovaný čaj, ktorý podávajú v jednej zo sáun s vyhrievanými lavicami, a to zdarma. Ide o službu, s ktorou sa klienti v iných saunách na Slovensku nestretávajú. „Je to služba navyše. Uvedomujeme si, že pitný režim je pre návštevníkov sauny dôležitý. Chceme takto priniesť príjemný bonus navyše,“ hovorí Szmuda a dodáva, že čaj nosí pracovníčka z baru. Tu si záujemcovia potom môžu zakúpiť aj iné nápoje podľa ponuky a chuti. „V saunovom svete môžete zažiť pravý oddych a k dobrému pocitu prispieva aj posedenie pri čaji s vyhrievanými lavicami a ochotným personálom. Pri dostatočnom množstve vypitého teplého čaju sa tak dá aj pri miernejšej teplote potiť. Vyhovuje to ľuďom, ktorí kvôli zdravotným obmedzeniam nemusia práve tú najteplejšiu fínsku saunu,“ hovorí návštevníčka Eva. 

Oslávili jubileum

Aquapark Novolandia podľa jeho slov oslávil minulý rok v júli jubileum. Počas desiatich rokov si našiel priazeň u veľa ľudí. Využívajú ho vo veľkej miere návštevníci z celého Slovenska, Čiech aj z Maďarska. Okrem domácej skupiny Lučenčanov, aj ľudia od Rimavskej Soboty. Veľa ich chodí aj od Tatier, z východu od Košíc, Sobraniec či Prešova. 

Termálne kúpalisko Novolandia, Rapovce

Termálne kúpalisko Novolandia vzniklo na otvorenej ploche, v poli pri obci Rapovce. Ľudia ho navštevujú hlavne pre blahodárne liečivé účinky tejto reliktnej morskej vody. K dispozícii je aj na pitie a je vhodná aj na vnútornú balneoterapiu. Obsahuje veľa minerálov a stopových prvkov, zlepšuje vitálnu funkciu vnútorných orgánov, kože a svalstva. V areáli termálneho kúpaliska sú štyri bazény, sedací, detský, plavecký a relaxačný. Bazény sú v prevádzke zvyčajne od mája do októbra.

Postupne rozširujú a zvyšujú atraktivitu

Projekt Aquaparku Novolandia postupne rozširujú a zvyšujú jeho atraktivitu. Kúpalisko má v súčasnosti kapacitu okolo tisíc osôb a nachádza sa v lone prírody. Ako Szmuda priblížil, momentálne sa realizuje rekonštrukcia termálneho potrubia, ktoré vysokou mineralizáciou vody spôsobuje usadzovanie a slabší prietok teplej vody. „Snažíme sa však tento nedostatok vykompenzovať službami a rozšírenou ponukou, aby sme mali spokojných zákazníkov. Tou by mali byť už avizované novinky v podobe dokončenia bazénov, tobogánu či ubytovania s možnosťou kempingu,“ dodáva.

Wellness Novolandia Rapovce

Ulica Samota 269/1 98531 Rapovce

0918 949 308


 
Otváracie hodiny

Wellnes Novolandia je otvorený v utorok – piatok od 15:00 hod. do 22:00 hod. Počas víkendu majú otvorené od 12:00 hod. do 22:00 hod. 

Oficiálna stránka http://www.aquaparknovolandia.sk/

Zdroj: PR-Článok