Cestu rozprávkovým lesom prešlo cez tisíc návštevníkov + foto a video

Po dvoch rokoch pauzy, kvôli pandémii, sa v nedeľu 3.júla opäť mohli otvoriť brány do čarovného rozprávkového sveta plného rôznych úloh a nástrah. Podujatie venované všetkým malým i veľkým deťom, pod názvom Cesta rozprávkovým lesom, sa uskutočnilo vo Vyšnom Skálniku už po 18-krát.

Horúce nedeľné počasie rozprávkychtivých milovníkov neodradilo, a tak sa opäť účasť na tomto podujatí mohla rátať cez tisíc návštevníkov. Trasa vedúca popri rybníku, popod horu, cez lúku, lesom, končiac opäť nad rybníkom, preverila vytrvalosť, fyzickú kondíciu a odhodlanosť zdolať rôzne úlohy na stanovištiach. Na návštevníkov čakali rôzne rozprávky, medzi ktorými nechýbali ani tie od nášho najznámejšieho rozprávkara regiónu – P.E.Dobšinského.

Každé dieťa, ktoré prešlo rozprávkovou bránou dostalo rozprávkovú knižku, do ktorej si mohli zbierať pečiatky za splnenie úloh na jednotlivých stanovištiach. Až po prejdení celej trasy a nazbieraní všetkých pečiatok do rozprávkovej knižky dostali v cieli od malej milej sliepočky, nezbednej líšky, či ostražitého gazdu balíček plný sladkostí.

Niektoré stanovištia opäť zdobili kulisy, ktoré vytvorili žiaci druhého stupňa základných škôl a ich učitelia z Rimavskej Bane, Hrachova a Oždian vo výtvarných súťažiach z predchádzajúcich rokov. Nechýbala ani šikovnosť a fantázia jednotlivcov, ktorú pretavili do svojich stanovíšť. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú a tu sa to skutočne potvrdilo.

Na malého i veľkého návštevníka čakali rozprávky ako Zlatá priadka, Snehulienka a 7 trpaslíkov, Radúz a Ľudmila, Trojruža, Zlatovláska, Ako išlo vajce na vandrovku, Múdry chlapec, Soľ nad zlato, O drakoch a princeznách, Nebojsa a Včielka Maja. Zbieranie pečiatok do rozprávkovej knižky bola výzva a zážitok pre mnohé deti, ale aj rodičia sa statočne popasovali s danými úlohami.

Nechýbala ani cukrová vata, sladké palacinky, varená kukurica, či výborný guláš. Maľovanie na tvár, vozenie na koníkoch, lukostreľba boli doplňujúcimi atrakciami na podujatí. Mikroregión Rimava a Rimavica organizujú toto podujatie pre radosť všetkých návštevníkov, no hlavne pre žiariace očká tých najmenších. Veľké poďakovanie patrí všetkým 100 dobrovoľníkom, ktorí svojim voľným časom a kreativitou prispeli ku detskému dobrodružstvu Cestou rozprávkovým lesom. Pripravili ho obce patriace do Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ako i občianske združenia: OZ Teriakovčan a OZ SOLENIA. Zapojila sa aj Základná škola Sama Vozára z Hrachova, i Základná škola Juraja Palkoviča z Rimavskej Bane. Veľké poďakovanie patrí všetkým obciam, občianskym združeniam a dobrovoľníkom, ktorí pomohli zorganizovať túto úžasnú akciu pre našich najmenších.

Zdroj: tlačová správa Mikroregiónu Rimava a Rimavica, Henrieta Struhárová, redakčne upravené