Asfaltovanie na cykloceste pri R. Sobote vrcholí. Časť pri Poltári chcú otvoriť už o dva týždne + video

Pripravovaná cyklocesta v úseku medzi Hrnčiarskou Vsou a Poltárom má byť odovzdaná do užívania o dva týždne. Ako pre vobraze.sk uviedla vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková, slávnostné otvorenie cyklotrasy so sprievodným programom je naplánované na 22. septembra. „Otvárať sa bude ukončený a skolaudovaný úsek medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou za účasti zástupcov BBSK a ďalších pozvaných hostí, vrátane účasti verejnosti,“ priblížila. Súčasťou majú byť aj cyklisti.

Práce na druhej a dlhšej časti cyklocesty, ktorá spája Poltár s Rimavskou Sobotou, vrcholia v týchto dňoch. Od R. Soboty a v okolí Oždian má od soboty prebiehať finálne asfaltovanie. Na niektorých miestach má byť dokončená prvá asfaltová vrstva a potom aj finálna druhá vrstva. Hlavne v okolí oždianskeho tunela a mostu.

Realizátorom prác je spoločnosť OHLA ŽS z Brna, s ktorou BBSK uzavrel zmluvu o dielo. Práce subdodávateľsky robí rimavskosobotská firma ATB Slovakia – Doprava. Ako ďalej pre vobraze.sk povedal konateľ spoločnosti ATB Tibor Bartók, čo sa týka asfaltovacích prác, cyklocestu čaká približne osem dní a potom má byť už aj cyklocesta od R. Soboty so súvislým asfaltom. Vyzýva preto ľudí, aby sa najbližšie dni vyhli úseku pri Ožďanoch, kde budú prebiehať práce s ťažkou technikou. Stalo sa totiž, že čerstvo po asfaltovaní v úseku prechádzala mamička s deťmi, ktoré ostali od asfaltu a v úseku vznikli škody.

Do termínu otvorenia cyklocesty pri Hrnčiarskych Zalužanoch má byť vysafaltovaná aj časť R. Sobota – Hrnčiarska Ves. V rekonštrukcii je ešte jeden most v Sušanoch. Neskôr sa majú ale ešte dorábať altánky, odstavné plochy či zábradlia v rizikových úsekoch.

„Ukončenie druhej etapy je naplánované na november, práce tu prebiehajú podľa harmonogramu,“ doplnila Štepáneková. Celú cyklotrasu stavajú na bývalom železničnom násype a má približne 30 kilometrov. Jej šírka má byť tri metre.

Zdroj: vobraze.sk