Pri R. Sobote začali asfaltovať cyklocestu. Autám obmedzili rýchlosť

Pri Rimavskej Sobote začali dnes asfaltovať viac ako kilometrový úsek cyklocesty. Asfalt kladú na upravený násyp bývalej železničnej trate medzi časťou Dúžavská cesta smer Včelince. Ako pre vobraze.sk uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková, na miesto priviezli už stroje a začali s prácami, ktoré budú pokračovať od R. Soboty na obec Hrnčiarska Ves. „Práce napredujú podľa plánu,“ podotkla.

Po dokončení viac ako kilometrového úseku majú pracovníci spoločnosti Colas pokračovať pri mostoch, ktoré sú v rekonštrukcii neďaleko R. Soboty. Práce na stavbe subdodávateľsky realizuje rimavskosobotská firma ATB Slovakia – Doprava. Podľa konateľa spoločnosti ATB Tibora Bartóka, pracujú aj na oprave mostov, ktoré dočasne znemožnili cyklistom využívať už existujúcu časť cyklocesty smerujúcu na Kurinec. Na železných mostoch sú už položené betónové bloky, stále však ide o stavenisko.

Na ceste, ktorá vedie smerom na Kurinec platí kvôli prácam už niekoľko dní obmedzenie maximálnej povolenej rýchlosti pre motorové vozidlá na 30 km/hodinu. Dôvodom je uzavretie už existujúcej časti cyklocesty a dvoch mostov, v nadväzujúcom úseku medzi mestom a Včelincom. V tejto súvislosti je na ceste zvýšený počet chodcov i cyklistov na hlavnej ceste, ktorú ľudia využívali ako časť trasy do rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda.

Naďalej však podľa informácií BBSK platí uzávierka komunikácie cyklocesty. „Do konca novembra 2023, z dôvodu rekonštrukcie štyroch mostov na tomto úseku. Vzhľadom na priebeh prác a na zabezpečenie maximálnej bezpečnosti občanov prosíme o dodržanie uzávierky komunikácie, respektíve staveniska,“ informovala vo februári vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková.

Približne osemkilometrový úsek cyklocesty medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou začali asfaltovať približne pred mesiacom. Cyklocesta spájajúca R. Sobotu a Poltár má mať približne 30 kilometrov.

Cyklocestu začali asfaltovať pri Poltári. Pokračujú na Hrnčiarsku Ves

Zdroj: vobrazes.sk