V okolí Teplého Vrchu začína zraz cyklovozíkov. Pridať sa môžu aj ďalší

Menší záujem o dovolenky v zahraničí podporuje domáci turistický ruch. Prevádzkári kúpalísk pri vodných nádržiach s možnosťou kempingu na Kurinci či Teplom Vrchu sú zatiaľ so sezónou spokojní.
Dovolenky a výlety však ešte nekončia. Prinášame vám možnosť, ako stráviť najbližšie dni napríklad v sedle bicykla v okolí vodnej nádrže na Teplom Vrchu. Od dnešného popoludnia je tam stretnutie cyklovozíkov. Podľa organizátorov ho tento rok robia pre veľký úspech ešte raz, avšak sa teraz môžu pridať aj bežní priaznivci cyklistiky.

Podľa Ladislava Kolozsiho ide o mimoriandne stretnutie, nad rámec tých bežných, každoročných. V poradí 12-ty ročník už mali v júni pri Považskej Bystrici. Kvôli záujmu cyklistov spravili vsuvku aj vo svojom domácom a obľúbenom prostredí Teplého Vrchu. „Bude nás len 60. Neprídu všetci čo zvyknú chodiť. Je to aj kvôli covidu. Nie všetci však cestovali do zahraničia, tak si dávajú domácu dovolenku na Slovensku a bol záujem o túto akciu,“ priblížil pre vobraze jeden z organizátorov cykloakcie. Ako avizuje, nie je to akcia pre proficyklistov. „Práve naopak, skôr rekreačných a ktokoľvek sa môže v ktorýkoľvek deň pridať aj keď bez nocľahu. Proste len prídu a budú s nami cez deň vo štvrtok, piatok a sobotu. Zažijú atmosféru a o rok sa pridajú do skupiny,“ dodal s úsmevom.

Zajtra ich čaká návšteva najstaršej zvernice na Slovensku a Veľkej Obory, potom Alúvium Blhu a na záver návšteva rozhľadne Maginhrad. Ku všetkým atraktívnym miestam nájdete viac informácií v priložených článkoch po kliknutí.

Zdroj: vobraze.sk, FOTo: archív Jarmila Juršíková