Výmeny okien sa dočkala aj najstaršia škôlka v R. Sobote

Materská škola Rožňavská

Výmeny starých okien za plastové sa dočkala aj Materská škola na Rožňavskej ulici v Rimavskej Sobote. Ako pre vobraze.sk priblížila Jarmila Drobná, riaditeľka MŠ Rožňavská, sú poslednou škôlkou, ktorá v meste mení staré okná. Majú vyše 50-rokov.

„Už máme okná vymenené v dvoch triedach a v ďalších dvoch budú vymenené v najbližších týždňoch,“ povedala s tým, že okná menia na triedach, kde v roku 2019 robili narušenú statiku. Výmena okien je podľa nej financovaná z mestského rozpočtu vo výške 78 tisíc eur. „Dostali sme tri cenové ponuky, s najvýhodnejšou prišla spoločnosť Langas z Rimavskej Soboty,“ poznamenala. Celkovo majú v škôlke päť tried. Výmenu okien v jednej triede zrealizovali z projektu rozšírenie kapacít Materskej školy.

V budúcnosti by chceli vo výmene pokračovať, ak to dovolia financie. „Dôležité je urobiť statiku v hospodárskom pavilóne, kde je kuchyňa, práčovňa či kancelárie a následne vymeniť okná aj tam,“ dodala. Od začiatku marca v škôlke robia aj terénne úpravy, zámockú dlažbu a opravujú chodníky. Deti sa v rámci modernizácie exteriéru škôlky podľa riaditeľky dočkajú aj nových preliezok. Materskú školu navštevuje viac ako 100 detí.

Zdroj: vobraze.sk

VIDEO: Na Deň detí mali v škôlke skákacie hrady