VIDEO: Na Deň detí mali v škôlke skákacie hrady

V materskej škole na Rožňavskej ulici oslavovali Deň detí. Rimavskosobotským sídliskom bolo počuť detské pesničky a ozýval sa aj detský smiech. Na dvore mali nafukovacie šmýkačky, skákačky a hrady. Striedali sa na nich deti v skupinách. Ako priblížila Jarmila Drobná, riaditeľka MŠ Rožňavská, skákajúce hrady si požičali od Bestparty, aby deťom urobili radosť.

„Už od rána boli na oknách a nevedeli sa dočkať keď videli ako ich skladajú,“ povedala pre vobraze.sk Drobná. Podľa jej slov takúto akciu, ako aj rôzne iné, organizujú každý rok, no protipandemické opatrenia im to doteraz nedovoľovali. „Chodievame na výlety, no nie sú dovolené. Ani na Kurinec pozrieť koníky nemôžeme ísť. Aspoň na Deň detí si to takto mohli užiť,“ dodala riaditeľka. 
Jednotlivé školy či škôlky mali tento deň vo vlastnej réžii. Podľa našich informácií by podobný program v triedach by mali mať zajtra aj na MŠ Rimava.  Dnes bude program aj v Hnúšti. Viac sa dozviete tu

Na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote dnes dopoludnia zorganizovalo MsKS program pre deti z maďarskej školy. V spolupráci s OZ Oxymoron vystúpila ľudová speváčka Éva Korpás so svojou kapelou. „Bolo to cez projekt a už veľa udalostí čo boli naplánované sme nemali. Teraz to umožnili opatrenia,“ priblížil Štefan Orosz, riaditeľ ZŠ M. Tompu. Podľa jeho slov to bolo len pre prvé ročníky. Zvyšné deti sa však tiež neučili. „Mali triedne aktivity bez vyučovania,“ dodal. 

Zdroj: vobraze.sk, FOTO: MsKS Rimavská Sobota