Ternóczka a Orosz uspeli vo výberových konaniach na riaditeľské posty v R. Sobote

Andrea Ternóczka a Štefan Orosz pri tohtoročnom oceňovaní pedagógov (ilustračné foto)

Záujemcovia, ktorí sa prihlásili do výberového konania o riaditeľskú stoličku v MŠ P. Dobšinského a ZŠ M. Tompu v R. Sobote uspeli. „Rada školy v Materskej škole P. Dobšinského v R. Sobote jednohlasne odporučila kandidátku na vymenovanie primátorovi,“ povedala pre vobraze.sk vedúca odboru školstva, mládeže a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová. Ako doplnila, uchádzačka splnila podmienky výberového konania, bola jediná, ktorá sa prihlásila. V materskej škole nebol post riaditeľky obsadený asi dva roky. Vo výberových konaniach sa ho nepodarilo obsadiť ani opakovane. Vedením materskej školy zostala poverená Andrea Ternóczka, bývalá riaditeľka, ktorej už dávnejšie skončilo funkčné obdobie a opakovane sa do výberového konania neprihlásila.

„Urobila tak napokon len v tomto poslednom, veľmi sa tomu tešíme,“ povedala Adorjánová s tým, že komisia odporučila vymenovať primátorovi práve Andreu Ternóczku. 

Koncom tohto mesiaca končí päťročné funkčné obdobie riaditeľovi druhej najväčšej Základnej školy M. Tompu v R. Sobote Štefanovi Oroszovi. Pred výberovú komisiu sa postavil tento mesiac a vo výberovom konaní bol sám. „Splnil požiadavky a presvedčil radu školy,“ priblížila Adorjánová. Ako doplnil predseda rady školy Alexander Madarász, kandidát viac ako desaťčlennú komisiu presvedčil jednohlasne. „Presvedčili nás doterajšie výsledky,“ povedal Madarász.  

V prípade vymenovania obidvoch uchádzačov primátorom mesta Rimavská Sobota Jozefom Šimkom je termín nástupu 1. december. 

Zdroj: vobraze.sk