O riaditeľskú stoličku v MŠ P. Dobšinského a ZŠ M. Tompu v R. Sobote je minimálny záujem

vedúca odboru školstva, kultúry a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová

Materská škola P. Dobšinského v Rimavskej Sobote už približne dva roky nemá riaditeľku. Vo výberových konaniach sa tento vedúci post nepodarilo obsadiť ani opakovane. Vedením materskej školy zostala poverená Andrea Ternóczka, bývalá riaditeľka, ktorej už dávnejšie skončilo funkčné obdobie a opakovane sa do výberového konania neprihlásila. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila vedúca odboru školstva, kultúry a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová do najnovšieho výberového konania sa prihlásila jedna kandidátka. „Splnila kritériá a v priebehu budúceho mesiaca predstúpi pred výberovú komisiu,“ priblížila Adorjánová.

Podotkla, že vo výberovom konaní upravili podmienky, nakoľko v minulosti sa na túto pozíciu požadovala aj prvá atestácia a museli kvôli tomu vyradiť jednu uchádzačku. Opakovane sa však podľa vedúcej táto učiteľka už neprihlásila do výberového konania. Predpokladaný nástup na riaditeľskú pozíciu materskej školy je začiatok decembra.

Rovnako je tento termín aktuálny aj na druhej škole. Samospráva medzičasom vypísala výberové konanie aj na post riaditeľa druhej najväčšej Základnej školy M. Tompu v R. Sobote. Dlhoročnému riaditeľovi Štefanovi Oroszovi päťročné funkčné obdobie končí budúci mesiac. Do výberového konania sa podľa Adorjánovej prihlásil len jeden uchádzač. Podľa našich informácií ide práve o súčasného riaditeľa. 

Zdroj: vobraze.sk