Začal sa nový školský rok. Do lavíc v R. Sobote zasadlo okolo dvetisíc žiakov základných škôl

Na školách sa začal nový školský rok 2023/2024. Do lavíc si zasadli prváci, aj starší žiaci. Do škôl v pôsobnosti mesta Rimavská Sobota zasadlo približne dvetisíc žiakov. Rimavskosobotská samospráva plánovala otvoriť 95 tried s dvomi špeciálnymi triedami. Ako ďalej pre vobraze.sk priblížila vedúca odboru školstva, kultúry a športu na mestskom úrade Renata Adorjánová, rozbehnutie školského roka prebehlo bez problémov.

„Všetky základné i materské školy boli otvorené,“ povedala a dodala, že celkovo do lavíc po prvýkrát zasadlo viac ako 220 detí. Celkové počty detí budú upresnené v druhej polovici septembra. K zmene na poste riaditeľov škôl nedošlo.

Na Základnej škole Š. M. Daxnera majú takmer 350 žiakov v 18 triedach. Je medzi nimi 38 prvákov. Na školskom dvore ich vítal maskot školy Daxneráčik.

ZŠ P. Dobšinského má vyše 440 žiakov v 23 triedach. Tento rok majú viac ako 50 prvákov. Na tejto škle majú aj dve špeciálne triedy pre žiakov s autizmom, vlani otvorili jednu takúto triedu. Na otvorení bol aj primátor mesta Jozef Šimko.

Najväčší počet žiakov v R. Sobote má aj naďalej ZŠ P. K. Hostinského s vyše 570 deťmi v 27 triedach. Do prvého ročníka nastúpilo 55 žiakov. Otvorenia sa zúčastnil viceprimátor mesta Jozef Tóth.

ZŠ M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským má takmer 500 žiakov v 23 triedach. Do školských lavíc si zasadlo takmer 40 prvákov.

Vyše 40 prvákov majú aj za ZŠ a MŠ Dúžavská cesta s vyučovacím jazykom maďarským. Školu navštevuje zhruba 120 žiakov v 6 triedach.

Už včera začali nový školský rok slávnostnou bohoslužbou na Reformovanom gymnáziu M. Tompu s vyučovacím jazykom maďarským v Rimavskej Sobote. Otvorenia sa zúčastnil aj druhý viceprimátor mesta Attila Halász.

Súkromná základná škola Creative otvorila svoje brány pre vyše 120 žiakov. Otvorili jednu triedu pre prvákov s maximálnou kapacitou 16 detí. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil riaditeľ školy Pavel Molnár.

Zdroj: vobraze.sk

Prváci zasadli do školských lavíc. Takto to vyzeralo na niektorých školách. Spomínali sa aj ceny za kúrenie + foto